• 2011-10-29

Habemus Papam – Mamy papieża już w kinach

28 października 2011 r. w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbyła się uroczysta premiera filmu Nanniego Morettiego Habemus Papam – Mamy Papieża z udziałem Jerzego Stuhra.

Habemus Papam reż. Nanni Moretti (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Habemus Papam reż. Nanni Moretti (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jerzy Stuhr, Michel Piccoli i Nanni Moretti w przewrotnej historii, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu.

Habemus Papam – Mamy Papieża, które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli.

Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michel Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieknie z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu.

Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi wielkim, światowym skandalem. Jedynymi osobami, które mogą stawić czoła wydarzeniom, jakie nigdy jeszcze nie miały miejsca w Watykanie są Rajski, Polak będący od lat rzecznikiem stolicy apostolskiej (rewelacyjna rola Jerzego Stuhra), i wybitny profesor psychiatrii (Nanni Moretti), który ma wyleczyć papieża i nakłonić go do objęcia urzędu.

Wkrótce wydarzenia nabierają niespodziewanego obrotu, który odmieni życie tych trzech niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach przyszłego pontyfikatu.

Habemus Papam – Mamy Papieża | Habemus Papam
reż. Nanni Moretti, Włochy/Francja 2011, 102’
W kinach od 28 października 2011 r.

Dodaj komentarz