• 2011-10-29

Kino Krytyka i Szpilki jesienią znów w Agrafce

31 października 2011 r. do krakowskiego Kina Agrafka powróci w nowej formie cykl Kino Krytyka, a już od 3 listopada pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkania w kręgu tylko i wyłącznie kobiecym czyli Szpilki w Agrafce.

Autor cyklu Kino Krytyka – redaktor Rafał Stanowski przewidział w tej odsłonie mnóstwo atrakcji. Pierwsze spotkanie to konfrontacja opinii krytycznej redaktora Stanowskiego z twórcą niezwykle osobistych filmów dokumentalnych – Marcinem Koszałką.

Kino Krytyka w jesiennej odsłonie zmienia nieco formułę. Gośćmi cyklu będą krytycy, których gośćmi będą z kolei twórcy. Stworzy to niepowtarzalną okazję w jednym miejscu spotkać filmowe dzieło, jego twórcę oraz krytyka oceniającego i komentującego film.

Powinno to być okazją do wymiany opini na temat pokazywanych filmów zarówno między gospodarzem i gościem jak i widzami.

31 października
20.00 Ucieknijmy od niej
reż. Marcin Koszałka, Polska 2010, 50′
krytyk: Rafał Stanowski /Dziennik Polski/
gość: Marcin Koszałka

21 listopada
20.00 Pokój
reż. Sławomir Shuty, Polska 2011, 29′
krytyk: Łukasz Wojtusik /Radio ZET,Tok FM/
gość: Sławomir Shuty

12 grudnia
20.00 Złota rybka
reż. Tomek Wolski, Polska 2008, 69′
Szczęściarze
reż. Tomek Wolski, Polska 2009, 27′
krytyk: Jerzy Armata /Gazeta Wyborcza/
gość: Tomek Wolski

3 listopada odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie w kręgu tylko i wyłącznie kobiecym czyli Szpilki w Agrafce. Gospodynią będzie inicjatorka cyklu, dziennikarka radia RMF Classic – Magda Miśka-Jackowska.

Ideą cyklu jest połączenie pokazu filmowego ze spotkaniem towarzyskim. W programie filmowym wieczorów znajdą się tytuły wybrane przez gospodynię spotkań, które można określić mianem Kobiecego Kina. Na uczestniczki spotkań będzie czekał drobny poczęstunek.

Spotkania odbywają się będą raz w miesiącu, we czwartek. W programie znalazły się liczne przedpremiery, w związku z czym filmy kolejnych spotkań do ostatniej chwili będzie niespodzianką.

Kino Krytyka
31 października – 12 grudnia 2011 r. (poniedziałki)
Szpilki w Agrafce
3 listopada – 15 grudnia 2011 r. (czwartki)
Kino Agrafka
Kraków

Dodaj komentarz