• 2011-10-28

Malarstwo Marka Sołowieja w BWA Galerii Zamojskiej

4 listopada 2011 r. w BWA Galerii Zamojskiej w Zamościu o godz. 17.00 zostanie otwarta wystawa malarstwa Marka Sołowieja.

Malarstwo, Marek Sołowiej (źródło: materiały prasowe BWA Zamość)

Malarstwo, Marek Sołowiej (źródło: materiały prasowe BWA Zamość)

Twórczość malarska Marka Sołowieja to ciągłe poszukiwanie , dążenie do doskonałości, do perfekcji. Artysta pragnie ją osiągnąć dzięki pełnej harmonii dwóch istotnych elementów obrazu ;  formy i treści, sprowadzonych do jednej spójnej całości na płaszczyźnie płótna oddzielonej od świata doznań i zmysłów zewnętrznych cienką krawędzią ramki. – prof. Lachosław Lameński

Marek Sołowiej – urodzony w 1956 r. w Zamościu . Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika w 1981 r. Nauczyciel Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenia Pastelistów Hiszpańskich ASPAS w Oviedo. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki komputerowej.

Marek Sołowiej Malarstwo
7 listopada 2011 r.
Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojskich
ul. Staszica 27
Zamość

Dodaj komentarz