• 2011-10-28

Art Inn – Festiwal i Targi Sztuki Offowej w Warszawie

W dniach 5 i 6 listopada 2011 r. w  1500m2 na Solcu z inicjatywy Fundacji Koncept Box oraz Stowarzyszenia Hokuspokus odbędzie się̨ druga edycja ART INN – czyli Festiwal i Targi Sztuki Offowej. 

Plakat Festiwalu Art Inn (źródło: materiały Fundacji Koncept Box)

Plakat Festiwalu Art Inn (źródło: materiały Fundacji Koncept Box)

ART INN to alternatywa dla komercyjnych galerii i targów: połączenie wydarzenia kulturalnego z promocją artystów a także z klubową formą spędzania czasu. Ta nowa formuła przeglądowej wystawy umożliwia zestawienie ze sobą̨ prac twórców stosujących róż̇norodne techniki w ramach sztuki offowej (od malarstwa, przez grafikę̨ po video art czy instalacje) pozwala to na pokazanie swoich prac ciekawym artystom, którzy nie do koń́ca odnajdują̨ się̨ w tradycyjnych galeriach. Tylko interesują̨ca i niebanalna sztuka poradzi sobie i sprosta wyzwaniu wpisania się̨ w postindustiralną przestrzeń na Solcu. Druga edycja będzie miała znacznie większy rozmach.

Po pierwszym ART INN widać było, że sztuka wymyka się tak naprawdę wszelkim ramom. Dlatego tym razem oprócz czysto artystycznej ekspozycji, która dalej pozostaje główną częścią ART INN zostaną̨ uruchomione specjalne dodatkowe audiowizualne Strefy: Performance, Videoart, Experimental Music, Spoken-Word oraz przeznaczona będzie specjalna sala na Strefę Designu, gdzie wystawią się artyści sztuki użytkowej. Na to pozwala nam idealna do tego przepastna przestrzeń 1500m2.

Przez dwa dni w godzinach 12.00-20.00 1500m2 na Solcu będzie tętniło sztuką w każdym niemal jej aspekcie. Oprócz podziwiania dzieł, na gości będzie czekał dobrze zaopatrzony bar i wygodna część kawiarniana klubu. A wszystko to przy najciekawszej elektronice w mocną domieszką basu, którą zapewni nam kolektyw Mustnotsleep. Dwudniowe wydarzenie oprócz części targowej będzie oferowało masę̨ imprez towarzyszących, będą instalacje, performensy, występy muzyków.

W sobotę wieczorem organizatorzy oferują klubowiczom afterparty z eksperymentalnymi elektronicznymi liveactami oraz przeglądem najciekawszych Djów warszawskich. Na głównej scenie najpierw zaprezentują się performerzy spod znaku spoken-word i do muzycznych podkładów zaprezentują swoją poetycką twórczość. Następnie zagrają DJe, którzy przeprowadzą wszystkich zebranych poprzez najrozmaitsze zakamarki muzyki elektronicznej z winylowych płyt i nie tylko.

Nie zabraknie ani wyszukanej muzyki technicznej, ani hipnotycznych minimali, ani mocno basowych połamanych uderzeń spod znaku najnowszego uk funky i future garage. Do tego autorskie wizuale. Mniejszą sceną zawładną dźwięki wykonywane na żywo, zaprezentują się oryginalni twórcy elektroniczni wraz ze swoimi świeżymi liveactami.

Art Inn Festiwal i Targi Sztuki Offowej
5-6 listopada 2011 r.
1500m2
ul. Solec 18
Warszawa

Dodaj komentarz