• 2011-10-26

Little Dragon – słynni współpracownicy Gorillaz po raz pierwszy we Wrocławiu

4 listopada 2011 r. w klubie Eter we Wrocławiu wystąpi zespół Little Dragon. Koncert szwedzkich synthpopowców rozpocznie się o godz. 19.00

Little Dragon (źródło: materiały prasowe Lionstage)

Little Dragon (źródło: materiały prasowe Lionstage)

Little Dragon przyjedzie do Polski promować swój trzeci krążek zatytułowany Ritual Union, płyty o perfekcyjnym brzmieniu, porywającym do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Album ten łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami – to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop. Grupa pięknej Yukimi Nagano zagra pierwszy koncert podczas polskiej trasy właśnie we Wrocławiu.

Ritual Union łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami Machine Dreams. Pierwszy singiel Nightlight to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem, Brush the Heat, ich najbardziej klubowy jak dotąd kawałek, to parkietowy detonator z najbardziej zaraźliwymi dźwiękami cowbells (perkusyjnych krowich dzwonków) od czasów 99 Problems Jay-Z.

Nadchodzący singiel i tytułowy utwór Ritual Union to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop, właśnie takimi dźwiękami Mały Smok zaczarował świat.

A co dla tego zespołu ze Szwecji może oznaczać bliska współpraca z Gorillaz, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem i połową Outkast? Awans do ekstraklasy nowoczesnego popu – i na to właśnie Little Dragon zasłużyli sobie bardzo chwalonymi płytami i entuzjastycznie przyjętymi koncertami na całym świecie.

Dlatego też, jeśli urzekły Was te znakomite kolaboracje Little Dragon z gwiazdami światowego popu (czyż śpiewane przez Yukimi Nagano utwory Empire Ants i To Binge nie są najlepszymi kawałkami na ostatniej płycie Gorillaz?), warto sprawdzić  nową płytę Szwedów i pamiętać o wrocławskim koncercie grupy organizowanym w ramach cyklu City Sounds.

Little Dragon
4 listopada 2011, godz.19:00
Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19
Wrocław

Dodaj komentarz