• 2011-10-26

Chwile nieulotne – nowy film Jacka Borcucha

26 października 2011 r. kończą się zdjęcia w Krakowie do nowego filmu Jacka Borcucha realizowanego pod roboczym tytułem Chwile nieulotne (Lasting Moments).

Chwile nieulotne reż. Jacek Borcuch. Zdjęcie z planu. (źródło: materiały prasowe KBF)

Chwile nieulotne reż. Jacek Borcuch. Zdjęcie z planu. (źródło: materiały prasowe KBF)

Ekipa filmowa spędziła w Krakowie cały październik. Producentem filmu jest Manana, a koproducentami – Espiral Producciones (Hiszpania) i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Fabuła opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. Wraz z początkiem roku akademickiego akcja filmu przenosi się do Krakowa. Główne role grają Jakub Gierszał, nominowany do Nagrody Cybulskiego za rolę w Sali Samobójców, oraz Magdalena Berus.

Wśród aktorów hiszpańskich zobaczymy w filmie m.in. Angelę Molinę – wielką damę kina iberyjskiego i Juanjo Ballestę – jednego z najciekawszych aktorów młodego pokolenia. Autorem zdjęć jest Michał Englert, muzykę do filmu komponuje Daniel Bloom, a za scenografię odpowiada Elwira Pluta. Producentami filmu są Piotr Kobus i Agnieszka Drewno. Premierę filmu zaplanowano jesienią przyszłego roku.

Poprzedni film Jacka Borcucha, Wszystko co kocham, dystrybuowany był w dwudziestu krajach, zdobył kilkanaście międzynarodowych i krajowych nagród filmowych oraz był polskim kandydatem do Oscara. Jako pierwsza polska produkcja w historii pokazywany był również w konkursie festiwalu Sundance.

Chwile nieulotne (Lasting Moments)
reżyseria: Jacek Borcuch
obsada: Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Angela Molina, Juanjo Ballesta
zdjęcia: Michał Englert
muzyka: Daniel Bloom
producenci: Piotr Kobus, Agnieszka Drewno

Dodaj komentarz