• 2011-10-25

Lęk wysokości nagrodzony w Bombaju

Druga nagroda The Silver Gateway Award oraz 25 tys. rupii trafiło do rąk Bartosza Konopki podczas, zakończonego 20. października 2011 roku, 13. Mumbai Film Festival.

Lęk wysokości reż. B. Konopka (źródło: materiały prasowe SFP)

Lęk wysokości reż. B. Konopka (źródło: materiały prasowe SFP)

Lęk wysokości jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, zanurza się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie…

Film startował w kategorii Celebrate Age, w której prezentowane są tytuły opowiadające o zagadnieniach związanych ze starzeniem się. Kategoria ta miała w tym roku swoją drugą edycję, a fundatorem nagrody jest Fundacja Harmony Silvers, która zajmuje się w Indiach poprawą standardu i zapewnieniem godnych warunków życia osobom starszym.

Nagroda w Bombaju to już kolejne, po 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Ińskim Lecie Filmowym, wyróżnienie dla pełnometrażowego debiutu fabularnego Konopki.

Lęk wysokości
Polska 2011
Reżyseria: Bartosz Konopka
Scenariusz: Piotr Borkowski i Bartosz Konopka
Zdjęcia: Piotr Niemyjski
Obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Magdalena Popławska, Dorota Kolak

Dodaj komentarz