• 2011-10-25

Znamy zwycięzcę konkursu make me!

20 października 2011 r., podczas uroczystej gali otwarcia Łódź Design Festival, zostali ogłoszeni laureaci konkursu make me! Nagrodę główną otrzymał Thibaut Godard.

Po raz czwarty Łódź Art Center zaprosiło młodych projektantów do udziału w konkursie make me! Konkurs skierowany jest do młodych projektantów (zarówno indywidualnych, jak i grup projektowych) w wieku od 20 do 30 lat. Nie ma żadnych innych ograniczeń! Naszym celem jest odkryć talenty ze świeżym spojrzeniem na design i dać im możliwość wystawienia prac podczas 5 Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi, 20-30 października 2011 r.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 280 designerów z Francji, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Malezji, Tajwanu, Grecji, Kanady, Egiptu, Izraela, Mołdawii, Holandii, Serbii, Szwecji, Szwajcarii, Filipin, Japonii i oczywiście z Polski.

Nagrodę Główną w konkursie make me! otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina Porcelain. Uznanie Jury zyskało pomysłowe oznaczenie oraz doskonała komunikacja z klientem poprzez pięknie wykonany i przemyślany produkt. Nagrodę wręczył Łukasz Kardas – Wiceprezes ds. Handlowych Ceramiki Paradyż.

Wyróżnienie od firmy Rosenthal za innowacyjność projektu otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka. Nagrodą jest wyjazd studyjny do najważniejszych ośrodków porcelanowego wzornictwa, który zaczyna się od najstarszej, europejskiej manufaktury porcelany – Miśni. Następnym przystankiem będzie Dessau, siedziba szkoły Bauhaus zarządzanej przez prof. W. Gropiusa. Zwieńczeniem podróży jest Selb – najważniejszy ośrodek produkcji porcelany – z możliwością zwiedzenia fabryki Rosenthal i Europejskie Muzeum Przemysłu Porcelany. Nagrodę wręczył Pan Remigiusz Kuczuba – Art Director firmy Rosenthal.

Wyróżnienie od Firmy DuPont Poland otrzymał Jacek Ryń (Polska) za projekt Doodle / Gryzmoł. Nagrodą jest wyjazd do Living Tomorrow w Belgii – wyjątkowego obiektu, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne oszczędzające energię, cechujące się trwałością i bezpieczeństwem w codziennym użytkowaniu, a także poprawiające komfort życia, pełniąc rolę dekoracyjną i funkcjonalną. Nagrodę wręczyła Aleksandra Brzuchała, reprezentująca firmę DuPont Poland.

Wyróżnienie Elle Decoration za pomysłowe wykorzystanie materiałów (minimum formy, maksimum treści) oraz dowcipną interpretację dobrze znanego motywu szpulki na nici otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration.

Plebiscyt zorganizowany przez Domosferę wygrało studio FAWORY: Małgorzata Piotrowska, Monika Niezabitowska, Zofia Hejduk (Polska) za projekt krzeseł Transformacja. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – Redaktor Naczelna Domosfery.

Łódź Design Festival 2011
20-30 października 2011 r.
Łódź

Dodaj komentarz