• 2011-10-25

Frank Nodland (Snøhetta) we Wrocławiu

27 października 2011 r. o godz. 18.00 wrocławskie Muzeum Architektury zaprasza na otwarte spotkanie z architektem biura projektowego Snøhetta – Frankiem Nodlandem.

Snohetta - National September 11 Memorial Museum Pavilion. Credit - Square Design Lab.

Snøhetta - National September 11 Memorial Museum Pavilion. Credit - Square Design Lab.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym trwającej od 13 października wystawie Snøhetta – architektura – krajobraz – wnętrze.

Snøhetta - zdobywcy prestiżowej nagrody Miesa van der Rohe w 2009 roku, wielokrotnie nagradzani, uważani za jedno z najciekawszych i najbardziej kreatywnych biur projektowych na świecie. Biuro projektowe Snøhetta AS zostało założone 20 lat temu, kiedy pięciu młodych architektów (trzech Norwegów, jeden Austriak i jeden Amerykanin) wygrało prestiżowy, międzynarodowy konkurs na projekt nowej Biblioteki Aleksandryjskiej, uznany za jedną z najważniejszych realizacji architektonicznych ostatnich dziesięcioleci.

Do 2009 roku pracownia rozrosła się do 120 osób, wśród których są architekci, architekci krajobrazu, projektanci wnętrz, designerzy, plastycy, psycholodzy i socjolodzy, przedstawiciele różnych narodowości. Firma ma obecnie dwie siedziby – w Oslo i w nowym Jorku.

Kolejnym projektem, który przyniósł Snøhettcie międzynarodową sławę, był koncept Opery Narodowej w Oslo. Zrealizowany w 2009 roku budynek został nagrodzony Grand Prix Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe, jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie europejskiej architektury współczesnej.

Spotkanie z Frankiem Nodlandem
27 października 2011 r., godz. 18.00
Muzeum Architektury
Wrocław

Dodaj komentarz