• 2011-10-22

Dziecięca niedziela w Instytucie Teatralnym

23 października 2011 r. o godz. 17.00 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zaprasza na ZauberEi (Magiczne Jajo) – taneczny spektakl dla dzieci.

ZauberEi. Magiczne Jajo (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZauberEi. Magiczne Jajo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Doceniany na całym świecie teatr Mouvoir, to międzynarodowa grupa artystów – tancerzy, aktorów i muzyków – z Koloni, prowadzona przez Stephanie Thiersch. Liderka zespołu, jego dyrektor artystyczna zdobyła nie tylko wykształcenie z zakresu tańca klasycznego i współczesnego, ale jest również kulturoznawcą, co niezwykle ciekawie wpływa na kształt artystyczny jej spektakli.

Magiczne jajo to poetyckie przedstawienie teatru tańca w zamyśle artystycznym balansujące pomiędzy kreskówką a tradycyjną mitologią. Bierze w nim udział pięcioro niezwykłych tancerzy z różnych zakątków świata – Afryki, Azji i Europy. Snują opowieść o małej, brudnej, chorej planecie, której mieszkańcy uciekają się do rozmaitych rozwiązań, żeby ją uratować. Poważna refleksja na temat świata i natury, łączy się tutaj z wybrykami ciekawskich istot zamieszkujących planetę. Wszelkie niedorzeczności fabuły i koncepcji choreograficznej spektaklu są tylko pozornie niespójne.

Autorka choreografii z ogromną konsekwencją sięga do języka dziecięcej wyobraźni, tworzy spektakl odwołujący się do abstrakcyjnego myślenia najmłodszych. Pozostawia również publiczności ogromną swobodę interpretacyjną. Ogromna dawka niebanalnego humoru, stworzone z wielką wyobraźnią kostiumy i zabawne animacje sprawiają, że spektakl świetnie skupia uwagę najmłodszych widzów.

Konsekwencja w unikaniu tanich efektów i tworzeniu niedookreślonej przestrzeni sprawia, że ZauberEi jest mistrzowską produkcją – z łagodną muzyką Haralda Zieglersa, urzekającymi animacjami stworzonymi przez Timothée Ingen-Hous, kostiumami Sabiny Schneider oraz z udziałem zachwycających tancerzy.

Melanie Suchy Rheinische Post

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku: 5+
Czas trwania: 55 minut
Przedstawienie nominowane do Kolońskiej Nagrody Teatralnej 2010

ZauberEi (Magiczne Jajo)
23 października 2011 r., godz. 17.00
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, sala IT
Warszawa

Dodaj komentarz