• 2011-10-20

Woody Alien w Cafe Kulturalna

9 listopada 2011 roku w Cafe Kulturalna w Warszawie wystąpi duet Woody Alien.

Woody Alien (źródło: materiały prasowe)

Woody Alien (źródło: materiały prasowe)

WOODY ALIEN to duet założony przez Marcina Piekoszewskiego w 2000 roku w Stargardzie Szczecińskim. W 2005 wraz z pierwszym perkusistą Zbyszkiem Jasińskim wydali pierwszą debiutancką płytę Piss and Shit and a Diamond of Perception nakładem Every Color. Po przeprowadzce do Poznania i po odejściu z zespołu Zbyszka, Marcin poznaje Daniela Szweda, który siada za perkusją. W 2008 wychodzi kolejny krążek Pee and Poo in My Favorite Loo (Gusstaff Rec.), a następnie Microgod (Gusstaff Rec. 2009).

Woody Alien w basowo-perkusyjnych spazmach angażując sporą dawkę agresji dociera w okolice, gdzie jazz-core spotyka się z surowym noise’m. Zdecydowanie więcej tutaj punkowego wygaru, konsekwentnego drążenia siły przesterowanego, charczącego basu i rytmicznych kanonad punktowanych surowym, ale czasami i melodyjnym wokalem.

Największym atutem zespołu jest wierność wypracowanemu brzmieniu i potężna dawka spontanicznej energii tryskającej z basowo-perkusyjnego walca, którą Woody Alien stara się z minimalistycznej konwencji wycisnąć do ostatniej kropli. Zespół bardzo dużo koncertuje w Polsce, Czechach i Niemczech.

9 listopada 2011 r., godz. 22.00
Woody Alien
Plac Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz