• 2011-10-20

Przemek Krzakiewicz Common Ground

21 października 2011 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Soviart Kijowie otwarta zostanie wystawa fotografii Przemka Krzakiewicza Common Ground.

Przemek Krzakiewicz, Common Ground (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przemek Krzakiewicz, Common Ground (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentowana w Kijowie wystawa Przemka Krzakiewicza Common Ground jest oryginalnym połączeniem fotografii portretowej i wielokanałowej projekcji z elementami teorii chaosu. Na bazie realizowanych od wielu lat serii portretów osób zbierających się w jednym miejscu, połączonych wspólną ideą – światopoglądem, pasją, sposobem spędzania wolnego czasu – powstała interaktywna instalacja, nad której ostatecznym kształtem panuje nie autor, a widz.

Przemysław Krzakiewicz (ur. 1975) jako 16-latek zadebiutował w Tygodniku Powszechnym, przez wiele lat pracował dla Przekroju, a w 2005 r. z Łukaszem Trzcińskim założył w Krakowie agencję fotograficzną Visavis.pl, dynamiczny kolektyw fotografów dokumentalistów z różnych stron Polski i świata. Pomysłodawca wystaw i inicjatyw kulturotwórczych (we współpracy z fundacją Imago Mundi).

Stypendysta Miasta Krakowa w roku 1997. Brał udział w wystawach zbiorowych w Krakowie, Warszawie, Cork (Irlandia), Erfurcie (Niemcy). Jego prace były także prezentowane na wystawie indywidualnej Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2008 roku. Ostatnie ważniejsze publikacje: album Małopolska. Fotografie. To niczego nie wyjaśnia, Graphis Photography Annual 2008 oraz Chinese Agents.

Przemek Krzakiewicz Common Ground
21 października–8 listopada 2011 r.
Centrum Sztuki Współczesnej Soviart
Kijów

Dodaj komentarz