• 2011-10-20

10. MFNFF w listopadzie w Kinotece

W dniach od 2 do 6 listopada 2011 r. w warszawskiej Kinotece odbędzie się 10. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.

Plakat 10. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (z materiałów prasowych organizatora)

Plakat 10. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych (z materiałów prasowych organizatora)

Znamy już filmy, które zostaną zaprezentowane podczas jubileuszowej edycji. Do konkursu głównego dostało się 26 produkcji, spośród kilkuset zgłoszeń jakie dotarły do organizatorów niemal z całego świata. Tegorocznego laureata wybierze jury w składzie: Janusz Zaorski – reżyser filmowy, scenarzysta oraz producent filmowy, przewodniczący jury; Mateusz Damięcki – aktor młodego pokolenia oraz Krzysztof Spór – redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl.

W programie znajdują się również pokazy filmów nominowanych do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Statuetki, w dziewięciu kategoriach, przyznane zostaną przez OFFową Akademię Filmową, w skład której zasiądą: Andrzej Wolf – operator filmowy i telewizyjny, Krzysztof Spór – redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl, Rafał Buks – producent filmowy, Rafał Listopad – montażysta, Andrzej Mastalerz – aktor teatralny i filmowy, Piotr Matwiejczyk – niezależny reżyser, scenarzysta i producent.

Wręczenie statuetek oraz GRAND PRIX MFNFF obędzie się 5 listopada w kawiarni Bratnia Szatnia w warszawskim Teatrze Studio.

10. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
2-6 listopada 2011 r.
Kinoteka, Plac Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz