Warszawa w Budowie 2011: Jak mieszkać?

20 października 2011 r. o godz. 19.00 w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach programu Warszawa w Budowie 2011 odbędzie się debata pt. Jak mieszkać? Mieszkania czy osiedla kontenerów? 

Warszawa w Budowie 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawa w Budowie 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mieszkalnictwo wydaje się znajdować na szarym końcu listy priorytetów państwa, daleko za stadionami i autostradami. Roczne wydatki państwa na mieszkalnictwo to tylko 0,2% budżetu. Tymczasem 60% Polaków nie stać na własne mieszkanie. W jaki sposób budować i poradzić sobie z problemem drożyzny na rynku mieszkaniowym? Czy czeka nas mieszkaniowa katastrofa i osiedla kontenerów?

W czasie debaty przedstawione zostaną kluczowe problemy mieszkaniowe, które wybrane zostały na podstawie rozmów z ekspertami, aktywistami i mieszkańcami. Z udziałem zaproszonych gości i publiczności organizatorzy chcą wybrać najważniejsze postulaty zmian oraz zastanowić się nad możliwością szybkiego wprowadzenia ich w życie.

W debacie wezmą udział:
dr inż. arch. Radosław Barek – architekt, specjalizuje się w budownictwie społecznym, współpracuje z Poznańską Fundacją Pomocy Wzajemnej Barka, z którą tworzy program wyprowadzania z bezdomności

prof. Marek Bryx – ekonomista, prorektor Szkoły Głównej Handlowej, zajmuje się budownictwem mieszkaniowym, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury (2001-2004), prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (2001-2003)

Piotr Ciszewski – Prezes Zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, wieloletni działacz inicjatyw lokatorskich, absolwent Instytutu Nauk Politycznych UW.

Adam Grzegrzółka – samorządowiec, Wiceburmistrz warszawskiej Dzielnicy Praga-Południe, wcześniej radny i współpracownik kilku organizacji pozarządowych. W pracy zawodowej zajmuje się m.in. gospodarką nieruchomościami.

Piotr Styczeń – podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury oraz wcześniej sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa oraz w Ministerstiw Budownictwa, od 2005 na tych stanowiskach odpowiadał m.in. za politykę mieszkaniową.

prowadząca:
dr hab. Anna Giza-Poleszczuk – sojolożka, prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się socjologią rodziny, socjologią ewolucyjną oraz marketingiem w perspektywie socjologicznej. Prezeska zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Debata Jak mieszkać? Mieszkania czy osiedla kontenerów?
20 października 2011 r. godz. 19.00
Szkoła Główna Handlowa, Aula A
ul. Rakowiecka 24a
Warszawa

Dodaj komentarz