• 2011-10-18

Warsaw Camerata à la carte cykl koncertów w Warszawie

23 października 2011 r. o godz. 14.00 w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej 53 w Warszawie odbędzie się koncert inauguracyjny nowego cyklu. Po raz pierwszy w Polsce to publiczność ułoży programy kolejnych muzycznych wieczorów za pomocą głosowania, które odbywa się na stronie internetowej orkiestry Warsaw Camerata.

Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie muzyczne z dziedziny muzyki klasycznej w naszym kraju. Do wyboru są kompozycje m.in.: J. S. Bacha, A. Vivaldiego, T. Albinioniego, W. A. Mozarta, G. Bizeta, F. Mendelssohna, J. Elsnera i H. Wieniawskiego. Warto wziąć udział w głosowaniu i posłuchać swojej playlisty na żywo.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będą spotkania koktajlowe z artystami, odbywające się tuż po koncertach. Będzie można osobiście spotkać artystów i porozmawiać z nimi o muzyce, ulubionych utworach oraz zadać pytania i oczywiście zagłosować na kolejny program.

Koncerty Warsaw Camerata à la carte będą odbywać się raz w miesiącu. Wystąpi orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego oraz świetni polscy soliści: Leszek Wachnik – fagot (23.10), Katarzyna Duda – skrzypce (20.11) i Tytus Wojnowicz – obój (18.12).

Warsaw Camerata - to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od baroku po współczesność. Tworzą ją muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych – w tym Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Orkiestrę prowadził m.in. Ch. Hogwood, zespół akompaniował E. Kirkby, E. Connell, M. Chance’owi.

Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta organizowanych od 2008 roku, podczas których prezentowana jest zarówno znana jak i zapomniana muzyka polska.

Warsaw Camerata à la carte
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna
23.10, 20.11 i 18.12. 2011 r.
Bazylika NSJ
ul. Kawęczyńska 53
Warszawa

Dodaj komentarz