• 2011-10-14

Aukcja Dizajnu

Od 20 do 30 października 2o11 r. w ramach 5 Międzynarodowego Festiwalu Łódź Design 2011 odbędzie się Aukcji Dizajnu, która odbędzie się w sekcji Wystaw Towarzyszących.

Aukcja Dizajnu (źródło: materiał prasowy Łódź Design)

Aukcja Dizajnu (źródło: materiał prasowy Łódź Design)

Projekt będzie się składał z 9 dniowej wystawy przedaukcyjnej i aukcji w systemie non-profit wszystkich obiektów. Aukcji towarzyszy również katalog.

Na wystawie będzie można zobaczyć 64 projekty polskich i europejskich designerów od lat 20. XX w. aż po najnowsze projekty. Meble, dywany, oświetlenie, ceramikę, szkło – zarówno ikony designu, jak i projekty młodych, debiutujących projektantów.

Projekt ma na celu upowszechnianie polskiego wzornictwa, pokazanego w kontekście dokonań europejskich i zachęcenie do tworzenia własnej kolekcji designu, a co za tym idzie – zmianę sytuacji polskiego wzornictwa na rynku sztuki.

Wśród prac prezentowanych na wystawie będą i ikony polskiego designu, jak słynny serwis Kula prod. Ćmielowa z 1934 r., serwis Dorota Lubomira Tomaszewskiego, który był prezentowany na wystawie Chcemy być Nowocześni w MNW; projekty Poula Henningsena, Vernera Pantona, Oskara Zięty, Agnieszki Lasoty, Tomka Rygalika (lampy Genotyp, obecnie na wyposażeniu budynków związanych z polską Prezydencją), Roberta Majkuta i wielu innych.

20 – 30  października 2011 r.
Festiwal Łódź Design 2011
Dom Towarzystwa Kredytowego
ul. Pomorska 21
Łódź

 

Dodaj komentarz