• 2011-10-10

Pokaz specjalny filmu Hell na 27. WFF

15 października 2011 r. o godz. 13.30 w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się pokaz specjalny filmu Hell w reżyserii Tima Fehlbauma. Będzie to jedyny pokaz filmu podczas 27. WFF.

Tim Fehlbaum, Hell (zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych)

Tim Fehlbaum, Hell (zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych)

 

 Hell (2010)

Reżyseria: Tim Fehlbaum
Producent: Roland Emmerich

O filmie:

Jest rok 2016. Świat, który dotąd znaliśmy, przestał istnieć. Temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza. Słońce – dawniej źródło życia, światła i ciepła, obróciło Ziemię w jałową pustynię i doprowadziło do długotrwałych susz, dając początek palącym jak ogień upałom. Przeszywające światło wdziera się do każdego zakamarka i nawet noce są nieznośnie jasne. Woda zanika, a kaptury i maski to jedyna ochrona przed słońcem, które parzy jak rozżarzony ogniem węgiel.

Maria wraz z młodszą siostrą – Leonie, chłopakiem – Filipem oraz napotkanym po rodze tajemniczym Tomem jadą szczelnie zakrytym samochodem w góry. Mają nadzieję, że zbierające się tam chmury przyniosą upragniony deszcz. To dla nich ostatnia szansa na ratunek. Gdy jednak na swej drodze napotkają powalony słup elektryczny, rozpoczyna się śmiertelna walka o przetrwanie.

Hell to pełen napięcia sci-fi thriller, który dzięki sugestywnym zdjęciom oraz świetnie zbudowanej dramaturgii pozwala widzom uczestniczyć w intrygującej grze z pierwotnymi ludzkimi lękami i obsesjami. Historia młodej dziewczyny, która za wszelką cenę i z narażeniem życia próbuje ratować siostrę z tragicznej sytuacji, przypomina najdoskonalsze filmy tego gatunku, takie jak: Droga, Strefa X, czy Pojutrze Rolanda Emmericha (który jest jednocześnie producentem filmu).

Młody reżyser – Tim Fehlbaum, zdobywca nagrody dla najlepszego reżysera na MFF Filmfest w Monachium, zastosował w Hell szczególnego rodzaju zabieg. Za pomocą rozedrganej kamery i znakomitej ścieżki dźwiękowej, przypominającej najlepsze dokonania Depeche Mode, stworzył na ekranie w pełni realistyczną wizję spalonego słońcem świata, w którym nie można nikomu zaufać, a strach wprost czuje się w powietrzu.

Hell wejdzie do kin na przełomie stycznia i lutego 2012.

Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

15 października 2011 r.
Złote Tarasy,
Warszawa

Dodaj komentarz