• 2011-10-10

Spektakle WTW na festiwalu DIALOG-WROCLAW

Tegoroczna, 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW odbywa się pod hasłem Niecodzienni. Zaprezentowane zostaną na niej 2 spektakle Wrocławskiego Teatru Współczesnego: Pożegnanie jesieni wg Witkacego w reż. Piotra Siekluckiego (09.10.2011) oraz Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w reż. Krystyny Meissner ( 12.10.2011).

"Białe małżeństwo", reż. Krystyna Meissner, plakat

"Białe małżeństwo", reż. Krystyna Meissner, plakat

Historia bohaterki Białego małżeństwa – Bianki – młodej dziewczyny, która dorasta w domu pełnym zakazów i zakłamania, to opowieść o dojrzewaniu, wstydzie, buncie i odwadze wyboru własnej drogi. Krystyna Meissner zrealizowała przejmujący spektakl o poszukiwaniu wolności, pragnieniu oryginalności i swobody ekspresji.

Indywidualne rewolucje dnia codziennego, którymi żyją bohaterowie Witkacego dają im chwilowe poczucie wolności, estetyczną przyjemność, intelektualne bądź seksualne spełnienie. Czy mimo odmiennych warunków historycznych, kulturowych i społecznych tak bardzo różnimy się dziś od bohaterów Witkacego? – pyta Tomasz Kireńczuk, autor adaptacji tekstu. – Czy stanowiące motto ich codziennego życia hasło zarobić jakkolwiek bądź i użyć jest tak odległe od naszego doświadczenia?.

"Pożegnanie jesieni", plakat

"Pożegnanie jesieni", plakat

Goście zagraniczni – krytycy, dyrektorzy teatrów, selekcjonerzy festiwali z całego świata – w nucie polskim DIALOGU obejrzą także Braci Karamazow w reż. Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium w Lublinie (10 października), Judytę w reż. Klemma z Teatru Współczesnego w Szczecinie (11 i 12 października) oraz Hamleta w reż. Cezarego Tomaszewskiego – przedstawienie dyplomowe studentów PWST w Krakowie (11 i 12 października).

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
ul. Rzeźnicza 12,
50-132 Wrocław

Dodaj komentarz