• 2011-10-08

Taśma w Teatrze Konsekwentnym

13 oraz 14 października 2011 r. o godz. 19.00 w Teatrze Konsekwentnym będzie można zobaczyć spektakl Taśma w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Kilka dni temu zostały ogłoszone nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego – wśród nominowanych znalazła się Magdalena Popławska, grająca od kilku lat również w spektaklu Teatru Konsekwentnego pt. Taśma rolę Amy. Główną ideą tej nagrody jest wyłonienie młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością.

Taśma Stephen Belber
reżyseria: Michał Siegoczyński
scenografia: Wojtek Stefania
Obsada:
Amy – Magdalena Popławska
Jon – Krzysztof Prałat
Vince – Adam Sajnuk

Fragment recenzji:

W Taśmie Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą.

Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę… Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na Taśmie aż do nieoczekiwanego rozwiązania. (Cezary Korycki).

Teatr Konsekwentny
ul. Boleść 2
Warszawa

Dodaj komentarz