• 2011-10-08

Edukreacja – przez zabawę do wiedzy o designie

20 października 2011 r. rusza festiwal Łódź Design, w ramach którego po raz pierwszy pojawi się propozycja programowa dla najmłodszych odbiorców oraz ich rodziców. Stworzono przestrzeń edukacyjnej zabawy – Edukreację. Powstała ona z przekonania, że warto pokazywać dobre projekty dzieciom, zabierać je na warsztaty i festiwale, a tym samym kształtować poczucie estetyki.

W ramach Edukreacji przygotowano:

Wystawę Dziecinada – czyli polskie projekty dla dzieci. Zobaczyć można na niej zarówno powszechnie dostępne, lecz oryginalne i dobrze zaprojektowane, zabawki, jak i unikalne, niecodzienne produkty dla dzieci. Wystawa z pewnością może stać się pierwszym krokiem do rozbudzenia ciekawości dziecka i jego zainteresowania designem.

Bawialnię Edukacyjną – przez dziesięć dni festiwalu otwarta będzie specjalnie przygotowana Bawialnia, gdzie rodzice będą mogli spokojnie zostawić dziecko pod fachową opieką. Bawialnia wyposażona będzie w zabawki związane z wiedzą o designie, zaprojektowane przez najlepszych polskich i światowych projektantów. Edukacyjne zabawki naprawdę rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i umiejętności.

Warsztaty – mają na celu rozwinięcie u dzieci poczucia wyobraźni przestrzennej, przybliżenie zasad organizacji przestrzeni i funkcjonowania miasta, a przede wszystkim rozwinięcie możliwości twórczych najmłodszych uczestników. Dzieci uwielbiają takie kreatywne zabawy.

Spacery po wystawach Centrum Festiwalowego z wyjątkowym przewodnikiem, który w przystępny sposób przełoży język sztuki na język dzieci – Ewą Solarz – autorką pierwszej polskiej książki o designie dla dzieci D.E.S.I.G.N., dziennikarką i współzałożycielką internetowego poradnika wnętrzarskiego domplusdom.pl. Dzieci i rodzice będą mogli spacerować po trzech wystawach: Dziecinada, Must Have, czyli najlepsze polskie wdrożone do produkcji projekty z ostatnich 3 lat i NeoFarm, czyli światowy design z dużą dawką poczucia humoru.

Łodź Design
Targowa 35
Łódź

Dodaj komentarz