• 2011-10-04

Marcia Ball bardzo ciepło o Rawa Blues Festival

Wspaniale jest być częścią festiwalu, który już 30 lat pomaga propagować bluesa i budować jego historię. Rawa Blues jest bardzo ważnym elementem w naszym muzycznym świecie. - tak o polskim festiwalu mówi jedna z najważniejszych kobiet tworzących bluesa. Marcia Ball zagra na Rawa Blues Festival już w najbliższą sobotę, 8 października w katowickim Spodku.

Marcia Ball (źródło: materiały prasowe)

Marcia Ball (źródło: materiały prasowe)

Ośmiokrotna laureatka Blues Music Awards, czterokrotnie nominowana do Grammy, zdobywczyni niezliczonych nagród i bohaterka genialnych recenzji w branżowych magazynach – od Rolling Stones po Living Blues stała się legendą za życia. Jest jedną z najważniejszych kobiet tworzących bluesa. Te kilka wymienionych osiągnięć świadczy dobitnie z jakiego kalibru Artystką mamy do czynienia. Zagra po raz pierwszy w Polsce i będzie to jej jedyny koncert w Europie w tym czasie.

W tym roku motywem przewodnim Rawy są jedyne w Europie obchody 40. urodzin wytwórni Alligator Records. Marcia Ball będzie świętować podwójnie, bo i dodatkowo swoją już trwającą 10 lat współpracę z Alligatorem. Chociaż początek nie zapowiadał się dobrze. Ball śmieje się, że sama droga negocjacji trwała 12 lat. Jednak było warto. Nagraliśmy razem cztery albumy. Trzy z nich dostały nominacje do Grammy. Zawdzięczam to wspaniałej ekipie, z którą mogłam pracować.

Marcia Ball jest kolejną ważną postacią bluesa, która swoja wiedzą i chęcią wystąpienia w katowickim Spodku podkreśla istotność imprezy. Sama też nie ukrywa radości z możliwości zagrania obok bluesowych artystów nie tylko ze Stanów, ale również z Polski. Shakin’ Dudi, Dżem czy nawet Breakout nie są obce artystce: Znam te zespoły. Bardzo aktywnie działały i budowały polską sceną bluesa.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się in-door (pod dachem). Podczas tegorocznej 31. edycji odbędzie się jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.

 

Dodaj komentarz