• 2011-10-04

KwieKulik

6 października 2011 r. o godzinie 18.30 w Bunkrze Sztuki w Krakowie, w ramach cyklu Movies, odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o Zofii Kulik i Przemysławie Kwieku, z udziałem autorek – Joanny Turowicz i Anny Zakrzewskiej.

KwieKulik, kadr z filmu (zdjęcie udostępnione przez organizatora)

KwieKulik, kadr z filmu (zdjęcie udostępnione przez organizatora)

Film miał początkowo opowiadać o Zofii Kulik – wybitnej artystce, rzeźbiarce i performerce. Tak się złożyło, że czas realizacji zdjęć przypadł na moment opracowywania bogatego archiwum twórczości duetu. Dzięki temu możemy oglądać portret jednej z najciekawszych polskich formacji artystycznych – KwieKulik.

Zofia Kulik i Przemysław Kwiek byli parą w życiu i w pracy. Film pokazuje ich burzliwe życie i wspólne projekty, a także rejestruje codzienność i przygotowania do nowej wystawy. Film umiejętnie dokumentuje niezwykłą relację dwóch osobowości, żyjących ze sobą w niespotykanej symbiozie.

Joanna Turowicz (1974) – reżyserka filmów dokumentalnych, scenarzystka, krytyczka sztuki. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do Stowarzyszenia AICA (International Association of Art Critics).

Anna Zakrzewska (1976) – studiowała w Kolegium MISH oraz historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku współpracuje z Telewizją Polską, od 2005 z TVP Kultura, gdzie specjalizuje się w reportażach o sztuce współczesnej.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

KwieKulik (2010)
Scenariusz i Reżyseria:
Anna Zakrzewska, Joanna Turowicz
Zdjęcia: Patryk Jordanowicz, Kacper Lisowski
Muzyka: Tomasz Gwinciński
Wykonanie muzyki: Łukasz Górewicz (skrzypce), Tomasz Gwinciński (gitara), Patryk Zakrocki (elektronika, kalimba, wokal)
Montaż: Anna Dymek
Produkcja: Centrala, Telewizja Polska

6 pażdziernika 2011 r., godz. 18.30
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a
31-011 Kraków

Dodaj komentarz