• 2011-10-04

Koncert Kobiety komponują w Warszawie

14 października 2011 roku w Austriackim Forum Kultury w Warszawie odbędzie się koncert Kobiety komponują w wykonaniu dwóch artystek: mezzosopranistki Andrei Schwab i pianistki Asako Hosoki.

W trakcie koncertu dużo można się będzie dowiedzieć o samych kompozytorkach oraz oczywiście wysłuchać pieśni i utworów na fortepian solo, pochodzących z różnych epok, aż do współczesności, wyłącznie skomponowanych przez kobiety.

Andrea Schwab 

Urodzona w Wiedniu, uczyła się śpiewu u Alfreda Kaufmanna i gry na fortepianie u Elżbiety Wiedner-Zając na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu, a także podczas kursów mistrzowskich u Cornelii Prestel i lekcji z Normanem Shetlerem. Jest również trenerką głosu w ramach wykształcenia dorosłych, ma także doktorat z filozofii.

Aktualnie w centrum jej artystycznych zainteresowań znajdują się kompozycje wykonane przez kobiety. Brała udział w koncertach poświęconych tej tematyce w Bernie ze wsparciem Austriackiego Forum Kultury w Bernie w 2006 roku, występowała w telewizji, ORF NÖ studio, Haus Hoffmannsthal, Sali Bösendorfera w Wiedniu, w Tel Awiwie, Jerozolimie.

Jej celem jest wykonawstwo i rozpowszechnianie najpiękniejszych utworów komponowanych przez kobiety w różnych epokach.

Asako Hosoki

Urodzona w Tokio, studiowała grę na fortepianie, muzykę kameralną i kompozycję w Frankfurcie nad Menem oraz w Wiedniu u Rainera Hoffmanna, Hartmuta Hölla, Alexandra Jennera, Dietmara Schermanna, Normana Shetlera i innych. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

Była stypendystką Austriackiego Ministerstwa Nauki. Jest akompaniatorką tak znanych artystów, jak Angelika Kirchschlager i Edith Mathis. Występowała w roli pianistki w filmie o Hugo Wolfie. Koncertowała w kraju i za granicą. Od 1994 roku jest korepetytorką na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.

Kobiety komponują
14 października 2011 r.
Austriackie Centrum Kultury
ul. Próżna 8
Warszawa

Dodaj komentarz