• 2011-09-26

Sztukolotnia – cykl warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży

W Galerii Lamelli Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie w każdy poniedziałek odbywają się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży Sztukolotnia.

Sztukolotnia

Sztukolotnia

Sztukolotnia ma na celu rozwój twórczy, rozwój motoryczny i pobudzenie wrażliwości estetycznej dzieci. Poprzez zabawy plastyczne pomagamy im w jak najlepszym rozwoju manualnym, stymulujemy wyobraźnię, dajemy szerokie pole do eksperymentowania.

Projekt opiera się głównie o działania współczesnej sztuki, co daje mnóstwo możliwości: zabawy twórcze, gry hasłami, multimedialność i wszelakie poszukiwania sposobu wyrażania emocji.

Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczestników oraz wprowadzenie ich w tajniki sztuki, pobudzenie fantazji i uwrażliwienie na nowe pomysły.

W każdy poniedziałek:

12.00-13.00 / 2-4 lat

Najmłodsze dzieci zamieszają kolorami, będą kreślić, szukać, chować się, słuchać muzyki, oceniać wielkości. Czekają nas zabawy, gry, rozgrywki, ciekawostki.

16.00-17.30 / 5-10 lat

Starsze dzieci pomieszają kompozycje, kolory z kreskami, oświetlą przestrzeń kierując się emocjami, które postarają się określać odpowiednimi słowami. Słowami, którym nadadzą indywidualną siłę.

18.00-19.00 / 11-15 lat

Najstarsi uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do mega miksowania, wymagającego odpowiedniej wiedzy i nie lada umiejętności. Będziemy rozmawiać, aktywnie doświadczać sztuki, eksperymentować.

Zajęcia odbywają się w Galerii Lamelli Śródmiejskiego Ośrodka Kultury
ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków,

Zapisy i więcej informacji: galeria@lamelli.com.pl, tel. 012 422 08 14 (wew. 19)
warsztaty.sztukolotnia@gmail.com,
Pomysłodawcy projektu: Agnieszka Kwiecień, Justyna Mazur, Justyna Sławik

Dodaj komentarz