Pipry z marynanami

24 września 2011 r. o godz. 17.00  w Galerii Powietrznej w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Starzyk (STGU) i Michała Wenskiego (Konsorcjum Rapacholin): Pipry z marynanami i siekane glisdy.

Pipry z marynanami - plakat (pochodzi z materiałów prasowych)

Pipry z marynanami - plakat (pochodzi z materiałów prasowych)

Na tapecie będą legendy miejskie i łódzkie opowieści okraszone poezją o zabarwieniu częstochowskim oraz rapacholińską kreską.

Grafiki i wierszowane opowieści rozsiądą się na ceglanych murach famułów przy ul. Przędzalnianej, na odcinku między Al. Piłsudskiego, a Fabryczną, w Galerii Powietrznej.

Galeria Powietrzna to pierwsze w Łodzi miejsce prezentujące głównie twórczość z nurtu low-brow, pop-surrealizmu i streetartu. Ekspozycje w Galerii Powietrznej mają charakter czasowy. Obrazy prezentowane są na wolnym powietrzu – w blendach (ślepych oknach) zabytkowych famułów przy ulicy Przędzalnianej, lub na tablicach informacyjnych przy wejściach do budynków.

Konsorcjum Rapacholin to z kolei projekt, który tworzą: Ewa Starzyk i Michał Wenski. Za dnia zajmują się grafiką użytkową, a po nocach psotami spod egidy m.in streetartu, low-brow i pop surrealizmu.

Rapacholin – ma działanie przeczyszczające i przeciwdziałające niestrawności; usuwa to, co nudne, przyziemne i męczące z przestrzeni estetycznej. Metoda jaką stosuje Konsorcjum to przemycanie elementów bajkowości do codzienności.

Ewa Starzyk – graficzka z temperamentem. Orędowniczka rzeczy z większym przytupem. Lubi mężczyzn w typie Fitzwilliama Darcy’ego i/lub Samuela Vimesa. W pracy nie rozstaje się ze swoim tabletem i prosięciem Andrzejem. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiku Użytkowej, współtworzy agencję kreatywną Kooperatywa.

Michał Wenski – rysownik, animator, programista. Eksplorator ścieżek niezbadanych. Uwielbia egzaltowane afirmacje, słońce i wiatr we włosach. W wolnych chwilach siedzi na strychu i spisuje memuary. Współtworzy agencję kreatywną Kooperatywa.

Pipry z marynanami odbędą się w ramach festiwalu Uwolnij Kulturę. Festiwal to cała moc atrakcji – koncerty w przejściu podziemnym i zapomnianych podwórkach, dyskusje, wystawy, gry i swawole.

24 września 2011 r.,
Galeria Powietrzna,
ul. Przędzalniana 46 – 58
Łódź

Dodaj komentarz