• 2011-09-16

Niezły teatr na festiwalu w Legnicy

W dniach od 22 do 25 września 2011 r. w Legnicy odbywać się będzie Festiwal Teatru Nie-Złego – święto oryginalnego i ambitnego teatru. Zostanie pokazanych 7 niebanalnych przedstawień, które udowodnią, że teatr, dzięki swojej różnorodności, jest otwarty na dialog z każdym widzem.

Festiwal Teatru Niezłego - plakat (źródło: organizatorzy Festiwalu)

Festiwal Teatru Niezłego - plakat (źródło: organizatorzy Festiwalu)

Na legnickich scenach będzie można zobaczyć śląską balladę Cholonek w wykonaniu Teatru Korez z Katowic, przedstawienie lalkowe dla dzieci i dorosłych Pozytywka Teatru Lėlė z Wilna czy pełen absurdalnego humoru spektakl Nie mówię tu o miłości Teatru Cinema z Michałowic. Legendarny Teatr Witkacego z Zakopanego pokaże Bal w operze, w którym poezja Tuwima mieszać się będzie z granym na żywo jazzem, a Teatr Dada von Bzdülow z Gdańska wraz z duetem SzaZa zaprezentuje efekty niezwykłej wymiany energii pomiędzy hipnotyzującym tańcem i muzyką niezależną. Na terenie Byłej Fabryki Fortepianów i Pianin rozegra się magiczne widowisko Ziemia Ulro. Zakazane obrzędy Asocjacji 2006 z Poznania, a w starej cechowni w Lubinie Teatr Modrzejewskiej będzie snuł premierową górniczą opowieść zatytułowaną Orkiestra. Ostatniego dnia festiwalu otwarty koncert da Kapela Ze Wsi Warszawa.

Festiwalową ofertę uzupełniają bezpłatne warsztaty kabaretowe i taneczne oraz zajęcia dla dzieci Zrób swój własny teatr i warsztaty ruchowe dla seniorów Poszukiwanie formy. Będzie też można podyskutować o wrażeniach z przedstawień podczas Międzypokoleniowych rozmów o teatrze i pobawić się wspólnie co wieczór w klubie festiwalowym w Caffe Modjeska.

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39
59-220 Legnica

 

Dodaj komentarz