• 2011-09-15

Projekt Polska misja w Auroville w GfZK w Leipzig

Do 13 listopada 2011 roku w Galerii Sztuki Współczesnej (GfZK) w Leipzig można oglądać wystawę Polska misja w Auroville. Projekt jest realizowany w ramach zbiorowej wystawy Scenariusz 1.

Projekt Polska misja w Auroville jest rezultatem wyprawy Janka Simona do Auroville – eksperymentalnego miasta w południowych Indiach. Założone w 1968 r. przez emigrantkę z Paryża Mirrę Alfassa (Matkę), jako projekt Towarzystwa Sri Aurobindo, Auroville łączy postępowe, utopijne tradycje Zachodu z ideami zaczerpniętymi z filozofii indyjskiej. Cele ponadnarodowej wspólnoty zamieszkującej miasto zostały zdefiniowane jako ciągły rozwój, nieskrępowane poszukiwania duchowe oraz wolna praca, która miałaby spełniać zarówno indywidualne aspiracje jak i służyć dobru wspólnemu (Ludzkiej Jedności). Obecnie Auroville jest znane z osiągnięć w dziedzinie ekologicznych, zrównoważonych rozwiązań w budownictwie, rolnictwie oraz eksperymentów w edukacji i samorządności.

Wystawa składa się z rzeczy zgromadzonych przez Simona podczas wstępnej podróży do Auroville i szkiców dalszego rozwoju projektu. Scenariusz zawiera również pracę Daniela Rumiancewa Tańcząc ze łzami w oczach.

Polska misja w Auroville. Janek Simon feat. Daniel Rumiancew
Galerie für Zeitgenössische Kunst, Leipzig
10 września 2011 – 13 listopada 2011
Kuratorka: Joanna Sokołowska
Projekt Polska misja w Auroville jest realizowany w ramach zbiorowej wystawy Scenariusz 1.

Dodaj komentarz