• 2011-09-12

Nie tylko spektakle – Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog we Wrocławiu

Festiwal Dialog – Wrocław, który odbędzie się w dniach 7 – 15 października 2011 roku pod hasłem Niecodzienni to nie tylko prezentacja najwybitniejszych polskich i zagranicznych przedstawień ostatnich sezonów, ale także towarzyszące spektaklom gorące, angażujące widzów dyskusje.

Białe Małżeństwo, reż. Krystyna Meissner (fot. Bartłomiej Sowa)

Białe Małżeństwo, reż. Krystyna Meissner (fot. Bartłomiej Sowa)

Kontrowersyjne tematy, prowokacyjne pytania, zaskakujące odpowiedzi: w ten sposób powstaje festiwalowy Dialog. uczestniczyć w nim będą zarówno zaproszeni na festiwal artyści (m.in. Romeo Castellucci, Alain Platel, Ivo van Hove, Krystian Lupa, Emma Dante), jak i wybitni filozofowie, socjolodzy, kulturoznawcy i publicyści (m.in. Kinga Dunin, prof. Jerzy Pomianowski, prof. Dariusz Kosiński, Jacek Żakowski, Kazimiera Szczuka, prof. Wiesław Łukaszewski).

W trakcie festiwalu codziennie o godzinie 11.00 w Klubie Festiwalowym będą się odbywały dyskusje o różnych aspektach niecodzienności, m.in. o (nie)widzeniu, (nie)pamięci, (nie)nasyceniu, (nie)mówieniu, (nie)zgodzie, (nie)woli, (nie)przeciętności.

VI Edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog –Wrocław zakończy debata panelowa pt. Niecodzienni, której gościem specjalnym będzie prof. Zygmunt Bauman, badacz globalizacji, twórca koncepcji płynnej nowoczesności.

Na tegorocznym festiwalu Dialog – Wrocław po raz pierwszy w Polsce pojawią się wybitni włoscy reżyserzy: Romeo Castellucci i Emma Dante. W festiwalowej sekcji filmowej obok rejestracji najważniejszych projektów teatralnych Romea Castellucci i Emmy Dante, zobaczyć będzie można jedną z ostatnich zagranicznych produkcji Grzegorza Jarzyny – Fedra Jeana Racine’a z Toneelgroep Amsterdam.

W okresie festiwalu klub Lewitacja (ul. Św. Mikołaja 8-11) zamieni się w centrum nieoficjalnego festiwalowego życia; Klub Festiwalowy – z rozbudowanym programem spotkań i koncertów – będzie czynny do ostatniego teatralnego widza.

7 – 15 października 2011 roku
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
ul. Rzeźnicza 12,
50-132 Wrocław

Dodaj komentarz