• 2011-09-12

Bezkolor – wystawa fotografii Macieja Duczyńskiego

Od 9 września 2011 roku w Galerii Drugiego Planu w Rybniku można oglądać wystawę fotografii Macieja Duczyńskiego Bezkolor.

Fot. Maciej Duczyński

Fot. Maciej Duczyński

Bezkolor - to nowa wystawa Macieja Duczyńskiego. Cykl niezwykłych fotografii powstał podczas licznych podróży po Polsce, Norwegii, Islandii czy Holandii. Ich charakterystyczną cechą jest techniczne dopracowanie i perfekcyjna kompozycja. Tak sam autor mówi o nich:

W fotografii nie interesuje mnie tylko pokazywanie krajobrazu, zwykłe rejestrowanie rzeczywistości, ale jej kreacja, kreacja pewnej sceny, którą widzę. Tym razem świadomie zrezygnowałem z wielkiego waloru zdjęć pejzażowych, jakim jest kolor.

Ograniczenie do czerni i bieli nadaje fantastycznym widokom rys ascezy, pozwala się skupić na perspektywie, grze światła, kompozycji, oddać się nastrojowi. W fotografii preferuję zimne piękno pejzaży północnej Europy, grę skały i wody, surowość i niedostępność gór.

Maciej Duczyński – fotograf i podróżnik, pasjonat fotografii pejzażowej. W jego fotografiach można odnaleźć nawiązania do takich mistrzów jak Anselm Adams i innych. W pogoni za pejzażami odwiedził już wiele zakątków świata. Należy do grona młodych i najbardziej wartościowych fotografów w Polsce.

Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Nie poprzestaje jedynie na fotografii, poszukuje i doskonali nowe techniki obrazu, jak HDR, w którym od lat się specjalizuje.

Autor kilkunastu artykułów w polskiej i zagranicznej prasie fotograficznej, głównie o fotografii pejzażowej, HDR i panoramach. Jego zdjęcia można oglądać na wielu wystawach i wernisażach w Polsce i zagranicą. Juror konkursów FIAPA. Specjalista technik HDR.

Wystawa czynna od 9 września do 5 października 2011 r.
Galeria Drugiego Planu
Dom Kultury Chwałowice
ul. 1 Maja 91B
Rybnik

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR