• 2011-09-07

Ogrody polskie, ogrody japońskie

15 września 2011 roku o godz. 18.00 w krakowskiej Galerii Zajazd w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa grupy artystów Sztuka Pozytywna Ogrody polskie,ogrody japońskie.

Joanna Tokarczyk, Geiko (dzięki uprzejmości artystki)

Joanna Tokarczyk, Geiko (dzięki uprzejmości artystki)

Wystawa jest malarską opowieścią o ogrodach, która z pewnością pozwoli widzom na dłużej zachować w pamięci nastrój letnich wieczorów. Obrazy grupy artystów Sisto Gallery – SztukaPozytywna.pl z założenia przedstawiają optymistyczną sztukę współczesną, bo jak piszą na swojej stronie internetowej obrazy jakimi się otaczamy, wdrukowują się w podświadomość i wpływają na jakość naszego życia. Chcemy, żeby promowane w Sisto Gallery optymistyczne dzieła sztuki, dodawały energii na co dzień, zwracały uwagę na to co w życiu piękne i spowodowały, że częściej będziemy się do siebie uśmiechać.

A malarka, Joanna Tokarczyk dodaje: sztuka nie rozwiąże naszych problemów, ale może sprawić, że będzie się żyło przyjemniej. Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata pędzlem zaczarowanych polskich i japońskich ogrodów.

Swoje obrazy specjalnie na tę wystawę namalowali: Jolanta Biedroń, Renata Brzozowska, Renata Domagalska, Anna Masiul-Gozdecka, Wacław Jagielski, Anna Rosiek, Joanna Tokarczyk, Jerzy Treit.

Planowane jest tourné wystawy po małopolskich galeriach. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Fundacja Bielecki Art, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym oraz społecznym, a także wspiera młodych, kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

Wernisaż rozpocznie koncert fortepianowy w wykonaniu Janusza Bieleckiego – kompozytora, pianisty, mecenasa kultury i sztuki, doskonale łączącego pasje muzyczne z rolą przedsiębiorcy. Janusz Bielecki, we współpracy ze znakomitymi artystami m.in. z Michałem Nesterowiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Ireneuszem Boczkiem oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowską, zrealizował projekty muzyczne: Żądze, Lustra, Zegary. Były one prezentowane podczas koncertów, w wypełnionych publicznością salach filharmonii w całym kraju, ukazały się także wersjach w płytowych.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Fundacji Bielecki Art, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

Wystawa potrwa do 13 października
Galeria Zajazd
ul. Białoprądnicka 3
Kraków

Dodaj komentarz