• 2011-09-06

3 nad ranem

23 września 2011 roku o godz. 17.00 w Galerii Starter w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Jakuba Czyszczonia i Piotra Łakomego 3 nad ranem.

Jakub Czyszczoń, Kolaż na papierze

Jakub Czyszczoń, Kolaż na papierze

Wystawa Jakuba Czyszczonia i Piotra Łakomego, realizowana przez Galerię Starter i Fundację Sztuki Polskiej ING, koncentruje się na dziennikach. Forma artystyczna, zazwyczaj kojarzona z literaturą, zostanie skonfrontowana z językiem sztuk wizualnych.

Projekt przygotowywany jako wystawa, a nie prezentacja nieukończonych czy znalezionych w pracowni prac, poddaje refleksji metody dokonywanych zapisków pozwalających zapamiętywać i systematyzować. Czyszczoń i Łakomy podkreślą moment nadawania znaczenia, gdy notatki, w większości nieistotne i hermetyczne, przekształcają się w pracę.

Jakub Czyszczoń wykorzysta obiekty z metodycznie rozbudowywanej kolekcji druków ulotnych, reprodukcji, fotografii czy znalezionych przedmiotów. Ich tematem przewodnim są motywy ikonograficzne nawiązujące do prywatnej mitologii artysty.

Piotr Łakomy skupi się na analizie medium sztuki jakim jest obiekt. Przywoła wyabstrahowane doświadczenia i myśli, które przetworzy w abstrakcyjne obiekty, nadając swoim wspomnieniom namacalną, bynajmniej nie sentymentalną formę.

Piotr Łakomy (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Piotr Łakomy (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Artyści:

Jakub Czyszczoń (ur. 1983), absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje. Zajmuje się rozmaitymi działaniami w obszarze malarstwa i pracy z obiektem.

Piotr Łakomy (ur.1983), absolwent Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Tworzy instalacje, działa na polu szeroko pojętego malarstwa. Realizuje również projekty w przestrzeni publicznej.

Galeria Starter powstała w Poznaniu, gdzie od maja 2007 roku działała jako artists and curators run-space w przestrzeni prawie 200m2 opuszczonego mieszkania w secesyjnej kamienicy w centrum miasta. Przez okres ponad trzech lat odbyło się w niej ponad 50 wystaw z udziałem 72 artystów z Polski, Czech, Niemiec, Francji.  Od grudnia 2010 mieści się w Warszawie.

Wystawa odbędzie się w ramach projektu Gdzie jest sztuka? i potrwa do 16 października 2011 roku.

2 września 2011 r., godz. 17.00
Galeria Starter
ul. Gen Andersa 13
Warszawa

Dodaj komentarz