• 2011-09-01

Nowy sezon w teatrze Groteska

4 września 2011 roku krakowski Teatr Groteska otwiera nowy sezon, a w nim znajdą się zarówno bajkowe pozycje dla młodszej publiczności, jak i intrygujący formą i kuszący treścią repertuar dla dorosłych widzów.

Hommage a Chagall (fot. Łukasz Malinowski)

Hommage a Chagall (fot. Łukasz Malinowski)

Sezon rozpoczynamy najnowszym spektaklem Groteski Aksamitny Królik, którego premiera odbyła się w czerwcu 2011 roku.

We wrześniu na Scenie dla Dzieci będzie można zobaczyć między innymi Bajkę o Szewczyku oraz Czerwonego Kapturka, a w ramach Dni Sankt Petersburga w Krakowie zapraszamy do Teatru Groteska na gościnny spektakl Brzydkie Kaczątko, petersburskiego teatru lalek.

Dorosłych zapraszamy we wrześniu na Mistrza i Małgorzatę, a od października między innymi na malarski spektakl Hommage à Chagall, na komediowe przedstawienie Różowe konie – rewia kieszonkowa. Aldona Jankowska przedstawia oraz na kabaretową Scenę OF Groteska.

W miesiącach jesiennych zaplanowane są aż dwie premiery Sceny dla Dzieci:

 WIELKOMILUD – premiera 1 października 2011, godz. 17.00, reż. W. Nurkowski

Spektakl dla dzieci na podstawie powieści Brytyjczyka Roalda Dahla, autora m.in.: zekranizowanej powieści Charlie i Fabryka Czekolady. Opowiada o przygodach olbrzyma, tytułowego Wielkomiluda, który łapie sny i wdmuchuje je dzieciom do łóżek. Jego losy zmieniają się gwałtownie, kiedy w jego życiu pojawia się mała dziewczynka, Zosia.

ŁADNE KWIATKI – premiera 30 grudnia 2011, godz. 17.00, reż. Małgorzata Brożonowicz

Niezwykle malownicza opowieść o tryumfie dobra nad złem rozgrywająca się w królestwie najpiękniejszych kwiatów, którym niespodziewanie próbuje zawładnąć zła siła. Wspaniałe plastyczne kostiumy oraz jedyna w swoim rodzaju muzyka przeniosą widzów do magicznego świata.

Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA
od 4 września 2011r.
Skarbowa 2
31 – 121 Kraków

1 komentarz do artykułu “Nowy sezon w teatrze Groteska”

  1. Aga_C

    szkoda, ze nie wposmnieliscie o spektaklu Kobiety Kontratakuja. Z opisu wynika, że bedzie to niezwykle ciekawy spektakl, bo dotyczyć będzie dyskusji o “końcu świata zdominowanego przez mężczyzn”. Fajny pomysł na prezent z okazji dnia kobiet. Jeśli nie dostanę zaproszenia na ten spektakl, to sama się wybiorę.

Dodaj komentarz