• 2011-09-01

Wrocławski Festiwal Gitara 2011

Od 18 do 27 listopada 2011 roku we Wrocławiu będzie się odbywał Festiwal Gitarowy GITARA 2011. 24 września 2011 roku o godzinie 19.00 w Sali Starej Giełdy odbędzie się przedfestiwalowy recital gitarowy Krzysztofa Pełęcha, wrocławskiego  artysty należącego dziś do czołówki polskiej gitarystyki. Na recitalu zaprezentuje kompozycje takich twórców, jak: Jan Sebastian Bach, Isaac Albéniz, Francisco Tárrega, Jorge Morel oraz Jorge Cardoso.

Program Festiwalu GITARA 2011

Carlos Piñana (Hiszpania)

SPEKTAKL FLAMENCO BODY & SOUL

18 listopada 2011, godz. 20.00

C.S. Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Wybitny gitarzysta flamenco, którego pasją jest łączenie muzyki i teatru. Podczas Festiwalu zaprezentuje spektakl Body & Soul, będący opowieścią o historii ciała i duszy. Jest to niezwykłe połączenie tańca z muzyką flamenco, którą Piñana oczarowuje publiczność.

Javier García Moreno (Hiszpania)

KLASYKA MISTRZÓW

19 listopada 2011, godz. 18.00

Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław

Doskonały warsztat, prawdziwe emocje i niebanalne zdolności interpretacyjne – to cechy, które charakteryzują styl tego artysty. Z niewiarygodną łatwością i precyzją wykonuje klasyczne kompozycje takich mistrzów jak: Jan Sebastian Bach, Fernando Sor czy Joaquin Rodrigo.

Antonio Forcione (Włochy)

JAZZ I MUZYKA POŁUDNIA

19 listopada 2011, godz. 20.00

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Wszechstronny gitarzysta, którego twórczość przekracza granice gatunków oraz kontynentów. W swoich kompozycjach łączy jazz z muzyką południa przy wykorzystaniu etnicznych motywów. Koncertuje z artystami z całego świata a jego każdy występ jest niepowtarzalnym i niezwykle emocjonalnym przeżyciem.

Grzegorz Frankowski & New Tango Bridge (Polska)

TANGO ARGENTYŃSKIE

20 listopada 2011, godz. 18.00

C. S. Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Propagator tanga i mistrz muzycznego humoru zaprezentuje swój najnowszy projekt muzyczny New Tango Bridge, będący pomostem pomiędzy tradycjami kultury europejskiej i tangiem argentyńskim. W jego repertuarze znajdują się wokalno – instrumentalne utwory Astora Piazzolli, polskie tanga przedwojenne oraz autorskie kompozycje.

Cracow Guitar Quartet (Polska)

MUZYKA TANECZNA NA PRZESTRZENI EPOK

22 listopada 2011, godz. 19.00

Rynek – Stary Ratusz, Wrocław

Krakowski kwartet gitarowy na swoich koncertach zabiera publiczność w muzyczną podróż przez wieki, wykonując kompozycje od epoki renesansu aż po współczesność. Swój klasyczny repertuar wzbogaca utworami wywodzącymi się z kręgu muzyki latynoamerykańskiej.

Los Desperados (Polska)

ŚWIATOWE PRZEBOJE

23 listopada 2011, godz. 19:00

Rynek – Stary Ratusz, Wrocław

Łódzki duet gitarowy, który zaskakuje publiczność różnorodnością wykonywanych kompozycji. Jego repertuar to bogate spectrum gatunków począwszy od jazzu, przez muzykę popularną, country, aż po klasykę. To jedyny duet gitarowy na świecie, który wykonuje Marsza tureckiego W. A. Mozarta na cztery ręce na jednej gitarze.

Stefan Grasse Trio (Niemcy)

MUZYKA LATYNOSKA

24 listopada 2011, godz. 18.00

Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Wrocław

Przypuszczalnie nie ma w Niemczech drugiego takiego artysty, jak Stefan Grasse, który potrafi z taką łatwością przenieść słuchaczy w odległe zakątki Ameryki Południowej. W jego utworach zawiera się całe muzyczne dziedzictwo tego kontynentu, muzyka son, perfekcyjnie wykonane tanga i bossa novy, wzbogacone afrykańskimi rytmami oraz muzyką słonecznej Europy – andaluzyjskim flamenco i paryskimi walcami.

Michael Langer & Sabine Ramusch (Austria)

KLASYKA I IMPROWIZACJA

25 listopada 2011, godz. 18.00

Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Wrocław

Wybitny gitarzysta, kompozytor, nauczyciel i przedstawiciel stylu fingerstyle. Mistrz stylistycznych wariacji, którymi od lat ujmuje publiczność. Podczas Festiwalu wystąpi w duecie z Sabine Ramusch, z którą współtworzy projekt Guitar & Passion.

Ensemble Spectral (Polska)

MUZYKA SZWAJCARSKICH KOMPOZYTORÓW

26 listopada 2011, godz. 18.00

Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław

Niezwykły duet tworzony przez gitarzystę Rocha Modrzejewskiego i flecistę Rafała Żółkosia, który czerpie inspirację z kultury szwajcarskiej. Podczas Festiwalu muzycy zaprezentują The Swiss Project, na który składają się utwory kompozytorów tworzących w Szwajcarii.

Preston Reed (Szkocja)

FINGERSTYLE SHOW

26 listopada 2011, godz. 20.00

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Jedyny w swoim rodzaju artysta posługujący się techniką fingerstyle. Mający uznanie najlepszych gitarzystów na świecie, doceniany przez dziennikarzy i uwielbiany przez publiczność. W jego kompozycjach przeważają elementy rocka i bluesa, a jego styl gry charakteryzuje się wielością i różnorodnością efektów perkusyjnych.

PACO DE LUCIA & BAND (Hiszpania)

MISTRZ FLAMENCO

27.11.2011, godz. 18.00

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Absolutny mistrz flamenco, łączący tradycję z jazzem i muzyką klasyczną. Wykształcił swój własny unikalny styl, który rozpoznawalny jest na całym świecie i czyni z artysty najbardziej zasłużonego propagatora muzyki flamenco. Wydał ponad 20 płyt z kultowymi już kompozycjami i współpracował m.in. z Alem di Meolą, Johnem McLaughlinem i Chickiem Coreą.

GITARA 2011
18 – 24 listopad 2011 r.
Wrocław

Dodaj komentarz