• 2011-08-31

Wystawa prac Tadeusza Dominika

Od 3 do 15 września 2011 roku w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę prac Tadeusza Dominika.

Tadeusz Dominik, "Lato" (zdjęcie z materiałów organizatora)

Tadeusz Dominik, "Lato" (zdjęcie z materiałów organizatora)

Wystawa będzie złożona z prac artysty nie pokazywanych dotychczas na publicznych prezentacjach. Jest to zbiór około trzydziestu pięciu obrazów olejnych namalowanych przez Tadeusza Dominika w okresie ostatniego roku z myślą o wrześniowej ekspozycji.

Od początku artystycznych poszukiwań niezwykle istotnym i konsekwentnie stosowanym elementem w pracach Dominika jest kolor. Również i na tej wystawie mamy okazję dostrzec jego magiczny, zróżnicowany charakter.

Kolor zestawiony intuicyjnie jest podstawowym nośnikiem ekspresji prezentowanych płócien. Autor tworzy za jego pomocą świat przepojony życiem, pełen witalności i ciągłej przemiany. Z prezentacją związane są dwa jubileusze: sześćdziesięciolecie pracy twórczej Dominika a także trzydziestopięciolecie Galerii Grafiki i Plakatu, z którą artysta związany jest od początku jej istnienia.

Tadeusz Dominik urodził się 14 stycznia 1928 roku w Szymanowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych Warszawie w latach 1946-1951. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jana Cybisa w 1953 roku. Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu został asystentem w pracowni prof. Wacława Waśkowskiego na wydziale Grafiki.

Na akademii przeszedł wszystkie stopnie kariery: od asystenta do profesora zwyczajnego (1988). Dwukrotnie, w latach 1971 – 1974 oraz 1987 – 1989, był dziekanem Wydziału Malarstwa. Uprawia grafikę, malarstwo, akwarelę i grafikę komputerową. Zajmuje się również tkaniną artystyczną.

Galeria Grafiki i Plakatu
ul. Hoża 40
00-516 Warszawa

Dodaj komentarz