• 2011-08-31

Kjell Ola Dahl Mężczyzna w oknie

14 września 2011 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukaże się książka Kjell Ola Dahla Mężczyzna w oknie.

Kjell Ola Dahl Mężczyzna w oknie - okładka (zdjęcie z materiałów organizatora)

Kjell Ola Dahl Mężczyzna w oknie - okładka (zdjęcie z materiałów organizatora)

Jest piątek trzynastego, stolicę Norwegii skuł siarczysty mróz. Reidar Folke Jespersen, siedemdziesięciodziewięcioletni antykwariusz, przeżywa właśnie najgorszy dzień swojego życia.

Następnego ranka zostaje znaleziony martwy – wystawiony na widok publiczny w oknie własnego sklepu. Ktoś rozebrał zwłoki i wymalował na nich tajemniczy skrót: J195. Gunnarstrandę i Frølicha czeka trudna sprawa. Wygląda na to, że zmarły nie miał łatwego charakteru i niewielu będzie po nim płakać.

A może nawet ktoś odetchnie z ulgą? Niewierna żona przyłapana na zdradzie, bracia chcący sprzedać rodzinny sklep, mimo protestu Reidara, syn żyjący w cieniu ojca? W trakcie dochodzenia niespodziewanie pojawiają się tropy prowadzące w stronę odległych czasów wojny. Do jakich odkryć doprowadzi śledztwo w kraju, który nadal nie uporał się z mrocznymi wspomnieniami z czasów okupacji?

Ekscytująca opowieść w stylu klasycznych kryminałów i świetne, mocne dialogi, które od pierwszych stron przykuwają uwagę czytelnika.

Värnamo Nyheter (Szwecja)

Mężczyzna w oknie to emocjonujący kryminał. Połączenie wciągającej fabuły kryminalnej w stylu brytyjskim z europejską psychologiczną głębią to, jak się wydaje, cecha charakterystyczna najlepszych skandynawskich kryminałów. Kjell Ola Dahl doskonale tego dowodzi w swojej najnowszej powieści.

Westdeutsche Zeitung (Niemcy)

Kjell Ola Dahl (ur. 1958) – uznany i wielokrotnie nagradzany powieściopisarz, nazywany ojcem norweskiego kryminału. Zanim zadebiutował w 1993 roku, był psychologiem i nauczycielem. Jego najpopularniejsza seria pow

Książki z tej serii wydawano m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Francji, Szwecji i Danii. W 2000 roku Mały złoty pierścionek otrzymał Nagrodę Rivertona i został uznany za najlepszy norweski kryminał roku, był także nominowany do Nagrody Szklanego Klucza i Nagrody im. Martina Becka.

Kjell Ola Dahl Mieszka w Feiring w południowo-wschodniej Norwegii.

Mężczyzna w oknie
Kjell Ola Dahl
Wydawnictwo Czarne

Dodaj komentarz