• 2011-08-30

Zapisy C.D.

2 września 2011 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku nastąpi otwarcie wystawy Andrzeja Fronczaka zatytułowanej Zapisy C.D.

Andrzej Fronczak (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Andrzej Fronczak (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Andrzej Fronczak urodził się 01.10.1959 roku w Brześciu Kujawskim. Z wykształcenia ekonomista. Od trzydziestu lat uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. W 2004 roku został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków (Okręg Toruński).

Ma na koncie 36 wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie, Toruniu, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Lubaniu Śląskim oraz zagranicznych w Chicago, Detroit i Paryżu. Brał udział w około 80. wystawach zbiorowych oraz 9. plenerach malarskich regionalnych i ogólnopolskich. W 2010 roku odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno – artystyczną.

Andrzej Fronczak zaprezentuje malarstwo sztalugowe oraz prace na papierze wykonane techniką własną autora. I właśnie sposób powstawania tych prac oraz specyficzna kolorystyka stają się charakterystycznymi cechami tego malarstwa i odbiciem indywidualności jego twórcy.

Do wystawy Galeria wydała mini katalog z reprodukcjami i notą biograficzną artysty.

Wystawa będzie czynna do 2 października 2011 roku.

2 września 2011 r., godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
ul. Miedziana 2/4
Wrocławek

Dodaj komentarz