• 2011-08-25

Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna

Od 1 do 30 września 2011 r. w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum w Bielsku-Białej potrwa wystawa Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna.

Fot. Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna

Fot. Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna

Mistrzowie Piękna to wystawa przedstawiająca wybitne osobistości regionu Śląska, które uznawane są za autorytety w dziedzinie szeroko rozumianej kultury i sztuki, i które tworzą kanony piękna, na których można się wzorować. Zbigniew Sawicz przedstawia portrety tych osób, gdzie możemy dostrzec je podczas pracy bądź w chwili zadumy. Każdą z postaci autor chciał przedstawić w sposób indywidualny, prezentując jej oryginalność i wewnętrzne bogactwo.

Zbigniew Sawicz, rocznik 1939, urodzony w Bolechowie na Kresach. Na Śląsk przybył wraz z rodzicami. Tutaj ukończył Politechnikę Śląską. Członek Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, a także Związku Polskich Artystów Fotografików, należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury oraz wydawnictwami w całym kraju, publikuje fotografie w albumach, książkach i czasopismach. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna
Od 1 do 30 września 2011 r.

Muzeum w Bielsku-Białej
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

Dodaj komentarz