• 2011-08-25

Layers/Warstwy Sławomira Zbioka Czajkowskiego w BWA w Jeleniej Górze

27 sierpnia 2011 roku o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie autorskie oraz projekcja filmu Sławomira ZBIOKA Czajkowskiego Layers/Warstwy.

Detal muralu Sławomira Zbioka pt. Jest spokojnie, Kraków 2011 (zdjęcie pochodzi z materiałów udostępnionych przez organizatora)

Detal muralu Sławomira Zbioka pt. Jest spokojnie, Kraków 2011 (zdjęcie pochodzi z materiałów udostępnionych przez organizatora)

Spotkanie odbędzie się na zakończenie warsztatów (street art) prowadzonych przez artystę w przestrzeni miejskiej Jeleniej Góry.

Sławomir ZBIOK Czajkowski (ur. 1982) twórca murali oraz interwencji miejskich związany ze środowiskiem wrocławskiego street artu (jego prace prezentowane był również w przestrzeniach galeryjnych).

Jest autorem koncepcji kilku wystaw, m.in. Artyści Zewnętrzni. Out of Sth (Wrocław, 2008r.) będącej pierwszą dużą prezentacją tego rodzaju działań artystycznych w Polsce. Jest twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art (premiera: kwiecień 2011 r.).

Tristan Manco, krytyk specjalizujący się w dziedzinie graffiti, zaliczył go do grupy najbardziej interesujących artystów tego gatunku. W książce Street Sketchbook (2007r.) określił go słowami: zabawny, pełen inwencji, nawiązujący do klasycznego stylu graffiti, Ferdynand Léger współczesności.

Swoje działania prezentował w wielu miejscach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Czechach, czy we Francji. Jest laureatem Grand Prix w 9. Konkursie im. Gepperta dla debiutujących polskich malarzy (rok 2009), w tym samym roku otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego Miasto, nie-miasto, na który składają się: warsztaty, performance oraz panele dyskusyjne.

27 sierpnia 2011 r., godz.18.00
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra

Dodaj komentarz