• 2011-08-23

Ostatni koncert z cyklu Popołudnie ze Straussem

28 sierpnia 2011 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Żup Krakowskich, na dziedzińcu Zamku odbędzie się ostatni w tym sezonie koncert z letniego cyklu Popołudnie ze Straussem.

Popołudnia ze Straussem w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (zdjęcie pochodzi z materiałów udostępnionych przez organizatora)

Popołudnia ze Straussem w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (zdjęcie pochodzi z materiałów udostępnionych przez organizatora)

Sierpniowy koncert kończy cykl tegorocznych imprez muzycznych odbywających się na dziedzińcu zamku. Już ostatni raz w tym sezonie zamkowe przestrzenie wypełni muzyka rodem z Wiednia. W koncercie Popołudnie ze Straussem obok Orkiestry Straussowskiej Obligato wystąpią śpiewacy soliści, koncertujący na scenach całej Polski. Będą to: Magdalena Pilarz-Bobrowska – sopran, Franciszek Makuch – tenor oraz Jarosław Kitala – baryton.

Zgodnie z tradycją w programie znajdą się m.in.: walce i polki dynastii Straussów (m.in. Kunstlerleben, Wo die Citronen bluh’n, Auf der Jagd, Jokey-Polka), oraz kompozycje Emila Waldteufla, Ligi Denza czy duetu Hansman – Kruger.

Organizatorzy prowadzą również sprzedaż biletów na wrześniowy koncert finałowy (25.09.2011), który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w komorze Warszawa w kopalni soli. Obok Orkiestry Straussowskiej Obligato wystąpią: Monika Węgiel – śpiew i Tadeusz Szlenkier – tenor.

28 sierpnia 2011 roku, godz. 16.00
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Zamkowa 8
32-020 Wieliczka

Jarosław Kitala

Dodaj komentarz