• 2011-08-09

Barwy Reggae

26 sierpnia 2011 roku o godz. 20.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach cyklu Barwy Reggae wystąpi zespół Indios Bravos.

Barwy Reggae, plakat (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Barwy Reggae, plakat (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Indios Bravos – to działająca od 1997 roku  grupa grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest twórca i były gitarzysta  grupy Hey – Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek.  Czasem wspierają go również Magda Ciećka – Dziun i Paweł Gawroński – Gawron (były menedżer zespołu).

W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu – Part One . W pełni oficjalny album Indios Bravos zatytułowany Mental Revolution wydano dopiero pięć lat później. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Rok później na tym samym festiwalu grupa otrzymała prestiżową nagrodę publiczności w postaci Złotego Bączka.

Kolejna płyta zespołu nosząca tytuł Peace! ukazała się w październiku 2007 roku, słyszalne są na niej inspiracje płynące z innych niż reggae gatunków muzyki. Koniec tego roku przyniósł premierę pierwszego w historii zespołu Indios Bravos wydawnictwa DVD. Na płycie znalazły się nagrania z Przystanku Woodstock z lat 2006 -2007. W marcu 2009 roku ukazała się kolejna płyta zatytułowana Indios Bravos, a w  grudniu tego samego roku została wydana została koncertowa płyta On Stage, zawierająca zapis koncertu w łódzkim klubie Dekompresja.

Przez ostanie cztery lata zespół zagrał ponad 300 koncertów klubowych i plenerowych, również za granicą (Irlandia, Anglia, Szkocja, Czechy). Na koncertach muzyków Indios Bravos  często wspomagają indiańscy tancerze z zaprzyjaźnionego zespołu Marka Kaprysa Ptasińskiego. Tak będzie również na koncercie w ostrowieckim amfiteatrze.

26 sierpnia 2011 r., godz. 20.00
Amfiteatr w Parku Miejskim
Ostrowiec Świętokrzyski

Dodaj komentarz