• 2011-08-05

Filmy studia i fundacji Se-ma-for na kolejnych festiwalach

Każdego miesiąca filmy Se-ma-for-a dostają się do konkursów, bądź są prezentowane podczas specjalnych pokazów na festiwalach odbywających się pod niemal każdą szerokością geograficzną. W ostatnich dniach zrealizowane lub współrealizowane przez Se-ma-for filmy animowane, zostały zakwalifikowane na dziesięć kolejnych międzynarodowych festiwali.

Kadr z filmu Danny Boy Marka Skrobeckiego

Kadr z filmu Danny Boy Marka Skrobeckiego

Maska Braci Quay (koprodukcja z Instytutem Polskim w Londynie) i Radostki Magdaleny Osińskiej znalazły się w konkursie głównym 8. China (Changzhou) International Animation and Digital Arts Festival (CICDAF 2011).

Danny Boy Marka Skrobeckiego (koprodukcja z Archangel), Dobro, Piękno I Prawda Balbiny Bruszewskiej, Maska i Świteź Kamila Polaka (koprodukcja z Human Ark) zostaną zaprezentowane w konkursie 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych KROK, który w dniach 24 września – 3 października 2011 odbędzie się tradycyjnie na pokładzie statku Księżniczka Dniepru, pokonując w tym czasie trasę: Kijów – Zaporoże – Sewastopol – Odessa.

Danny Boy, Snępowina i Maska znalazły się w konkursie 7. Światowego Festiwalu Filmów Animowanych w Warnie, Bułgaria (8 –12 września 2011), a Radostki dostały się do konkursu AniFestROZAFA 2011 w Shkodra, Albania (26 września – 1 października 2011).

Snępowina Marty Pajek została zakwalifikowana do konkursu 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Tindirindis w Wilnie, Litwa (24 – 30 października 2011) oraz do konkursu głównego krótkich metraży 30. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film (12 – 17 września 2011).

Z kolei Zuzanna dostała się do konkursu krótkich fabuł na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych Anonimul (8 – 14 sierpnia 201, Sfantu Gheorghe, Danube Delta, Rumunia), a Maska i Dwa kroki za.. na Międzynarodowy Festiwal Animacji Animanima (7 – 10 września 2011, Cacak, Serbia).

Ponadto, Maska Braci Quay weźmie udział w specjalnych projekcjach na Festiwalu Mela w Belfaście, Irlandia oraz XVIII Festiwalu Filmowym Rosario w Argentynie, a także została oficjalnie zaproszona do konkursu III Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Pernambuco, Brazylia. Szeroka prezentacja lalkowych filmów Se-ma-fora czeka także widzów Festiwalu Stop! Motion – Stoptrik w Mariborze, Słowenia (26 – 28. 08. 2011).

Warto również wspomnieć, że Underlife Jarosława Konopki zostanie pokazany w specjalnej sekcji na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie (21 – 25 września 2011 r.), zaś Dwa kroki za.. Pauliny Majdy (koprodukcja ze Studiem Munka) zostanie zaprezentowana w sekcji Filmmakers Of Tomorrow (Filmowcy Jutra) podczas 38. Festiwalu Filmowego Telluride w Kolorado, USA (2 – 5 września 2011)

Na samych nominacjach się nie kończy – filmy studia Se-ma-for niejednokrotnie zdobywają również nagrody, tak jak Danny Boy Marka Skrobeckiego, który wygrał 62. edycję międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Montecatini w Toskanii we Włoszech, oraz otrzymał Nagrodę Pinokio, przyznawaną przez Fundację Collodiego dla najlepszego filmu animowanego. Tymczasem MASKA Braci Quay zdobyła Short Wave Award na 19. Curtas Vila do Conde (ex aequo z rumuńskim Apele Tac, reż. Anca Lazarescu).

Se-ma-for Produkcja Filmowa Sp. z o.o.
ul. Targowa 1/3 B. 24
90-022 Łódź, Polska

Dodaj komentarz