• 2011-08-03

Nowy album Jane’s Addiction The great escape artist

Na 26 września 2011 r. planowana jest premiera najnowszego albumu zespołu Jane’s Addiction – The great escape artist.

Zespół Jane's Addiction (zdjęcie z materiałów wydawcy)

Zespół Jane's Addiction (zdjęcie z materiałów wydawcy)

Przy The great escape artist zespół Jane’s Addiction nawiązało współpracę z producentem z Los Angeles Richem Costeyem (Muse, Franz Ferdinand, Interpol) i muzykiem z TV on the Radio – Davem Sitekiem. Costey opowiada, że partie do utworu Master Musicians of Joujouka nie były nagrywane z zespołem, ani w studio.

Jak zwykle Jane’s Addiction, czyli wokalista Perry Farrell, gitarzysta Dave Navarro i perkusista Stephen Perkins, stawiają na oryginalność.

Egzotyczne brzmienie End To The Lies – nowego utworu, pochodzącego z pierwszego od ośmiu lat albumu Jane’s Addiction, zatytułowanego The Great Escape Artist – to zasługa legendarnych Master Musicians of Joujouka.

Master Musicians of Joujouka to transowi muzycy sufi pochodzący z wioski Jajouka w pobliżu Al-Kasr al-Kabir, położonej w południowej części gór Rif w północnym Maroku. Zespół za pomocą piszczałek, instrumentów stroikowych i perkusyjnych tworzy zapętlone struktury i złożone rytmy charakterystyczne dla muzyki Joujouka. Artyści zasłynęli współpracą z Beat Generation i założycielem The Rolling Stones – Brianem Jonesem, który nagrał ich muzykę w 1968 roku i opublikował w 1971 na płycie Brian Jones Presents the Pipes of Pan at Joujouka.

Jane’s Addiction
The Great Escape Artist

Dodaj komentarz