• 2011-08-02

Sierpień na letniej Scenie przy Pompie

Znany jest już sierpniowy program Cafe Foyer na Scenie przy Pompie w Krakowie. W planach na najbliższy miesiąc są m.in. koncerty Pauliny Bisztygi oraz zespołu Frittata, wieczór poetycko-muzyczny Joanny Bąk i Agaty Babicz oraz Milonga teatralną z występem trio Grzegorza Frankowskiego.

Plakat Letniej Sceny przy Pompie (z materiałów organizatora)

Plakat Letniej Sceny przy Pompie (z materiałów organizatora)

2 sierpnia – godz. 20.00

Koncert zespołu Pętla

Muzyka zespołu to autorskie połączenie nowofalowej prostoty, psychodeli i postrockowej przestrzeni, połączonej z z oryginalną poetyką tekstów. Powstały ponad rok temu w Krakowie zespół, wystąpi w składzie: Przemysław Wątorek, Michał Tylka, Piotr Stańczuk, Miłosz Bacholnik.
Wstęp wolny.

5 sierpnia – godz. 20.30

W autorskim recitalu Jednak istnieję – Joanna Bąk i Agata Babicz

Jednak istnieję to kolejny recital Agaty Babicz, na który tym razem składają się kompozycje muzyczne nie tylko do tekstów własnych, ale również do wierszy pochodzących z nowego tomiku poetyckiego Joanny Bąk pt. Jeszcze zdążymy. Dwie osobne, wszechstronne artystki połączyła spójna myśl twórcza i odwaga słowa, o czym warto się przekonać.
Wstęp wolny.

9 sierpnia, 23 sierpnia – godz. 20.30

Koncerty zespołu Śledzie Gajowego

Co dwa tygodnie, we wtorki, zapraszamy na koncerty zespołu Śledzie Gajowego, które są połączeniem kabaretu i największych hitów muzycznych lat ’70, ’80, ’90 i współczesnych. Występuje zespół w składzie: Iga Miernik, Marcin Malinowski, Mariusz Cholewa i Paweł Kowalski.
Wstęp wolny.

14 sierpnia – godz. 19.00

Koncert Trio Grzegorza Frankowskiego wraz z Milongą Teatralną

Tango Bridge, mający na swoim koncie liczne występy i nagrania argentyńskiego tanga, a w szczególności muzyki Astora Piazzolli, na stałe współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego, gdzie można usłyszeć zespół na żywo w spektaklu Tango Piazzolla. Wystąpią: Grzegorz Frankowski, Jacek Bylica i Piotr Kopietz
Bilety: 15 zł, dostępne w Cafe Foyer

19 sierpnia – godz. 20.00

Recital Witolda Wilczka

Student Hochschule der Kunste Bern oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich a także konsultacjach z wybitnym francusko-amerykańskim pianistą – Eugen Indjic’em. Laureat konkursów pianistycznych, intensywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, we Włoszech i Francji jako solista i kameralista, m.in. na festiwalach Biennale Bern czy Printemps Musical d’Annecy. Współpracuje z wieloma renomowanymi artystami jak na przykład Łucja Czarnecka (sopran) czy Janusz Bielecki (kompozytor). Od 2007 roku regularnie występuje z recitalami Chopinowskimi, których liczba przekracza 60 w ciągu roku.
Wstęp wolny

27 sierpnia – godz. 20.00

Koncert Pauliny Bisztygi

Występ Pauliny Bisztygi wraz z zespołem będzie zapowiedzią jej nowej płyty i kolejnego kierunku artystycznej działalności. Prócz pieśni bałkańskich w autorskich aranżacjach, usłyszymy także własne kompozycje inspirowane Bałkanami. Skład: Paulina Bisztyga, Przemek Sokół, Romek Ślazyk, Grzegorz Bauer, Konrad Ligas,Wika Bisztyga, Saba Bisztyga.
Bilety: 25 zł, dostępne w Cafe Foyer

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie przy Pompie (Pl. Św. Ducha 4), a w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych – w Cafe Foyer (Pl. Św. Ducha 1, budynek Teatru im. J. Słowackiego).

2 – 27 sierpnia 2011 roku
Cafe Foyer
Teatr im. J. Słowackiego
Pl. Św. Ducha 1
31-023 Kraków

Dodaj komentarz