• 2011-08-01

Projekty NInA na festiwalu filmowym Dwa Brzegi

30 lipca 2011 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą rozpoczął się i potrwa do 7 sierpnia Festiwal Filmowy Dwa Brzegi. Tak jak w poprzednich latach, w ramach Dwóch Brzegów Narodowy Instytut Audiowizualny zrealizuje szereg projektów związanych ze swoją działalnością: archiwizacji i digitalizacji oraz udostępnianiem.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - plakat, materiał udostępniony przez organizatora

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - plakat, materiał udostępniony przez organizatora

Narodowy Instytut Audiowizualny zaangażowany jest w działania festiwalu od początku jego istnienia. Nie inaczej będzie w tym roku. 1 sierpnia w Kocham Kino Cafe Grażyna Torbicka i Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego porozmawiają o Cyfrowym Archiwum Sztuki.

W Małym Namiocie w Kazimierzu oraz w kinie w Puławach zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje Narodowego Instytutu Audiowizualnego: dokument Małgorzaty Dziewulskiej Grotowski – Flaszen, rejestracja koncertu Anderszewski gra Schumanna; Jak zrobić film – dokument poświęcony produkcji filmowej zrealizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.

Reportaże z warsztatów prowadzonych przez znanych twórców; Sztuka ekranowa – filmy dokumentalne przedstawiające sylwetki 3 twórców – fotografa Andrzeja Tyszki, animatora Tomasza Bagińskiego i operatora Marcina Koszałki oraz Kult off kino – czyli seria dokumentów w formie rozmów z twórcami filmów oraz ich filmy (Antek Królikowski i Noc życia, Edyta Sewruk i Bebok, Michał Pokropek i Okop, Filip Luft oraz Robert Gajzler i Skrzyżowanie).

Na Dużym Rynku stanie interaktywna instalacja – niewielkie pomieszczenie w kształcie czerwonego kubika, zaprojektowane przez Jaśminę Wójcik i Jakuba Wróblewskiego, gdzie fani kina, zachęceni do przynoszenia przedmiotów, które z kinem się kojarzą, przed kamerą kończyć będą zdanie Kocham kino, bo…

Zmontowane wypowiedzi będzie można oglądać na bieżąco na portalu www.nina.gov.pl oraz www.dwutygodnik.com, a wybrane z nich pokazane zostaną na dużym ekranie na zakończenie festiwalu. Festiwalowi towarzyszyć będzie również Kinopisanie – wystawa fotosów i fotografii z planów zdjęciowych filmów Andrzeja Barańskiego.

30 lipca – 7 sierpnia 2011 r.
Festiwal Filmowy Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, Janowiec n/Wisłą

Dodaj komentarz