• 2011-08-01

Niewinność zagubiona w deszczu Eduardo Mendozy

Nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka Eduardo Mendozy Niewinność zagubiona w deszczu. Wakacyjny czas sprzyja sięganiu po lekką lekturę. Najnowsza książka Eduardo Mendozy Niewinność zagubiona w deszczu to pozycja, której nie można przegapić.

Eduardo Mendoza Niewinność zagubiona w deszczu - okładka (zdjęcie z materiałów wydawnictwa)

Eduardo Mendoza Niewinność zagubiona w deszczu - okładka (zdjęcie z materiałów wydawnictwa)

Gdy siostra Consuelo, młoda ambitna przeorysza, puka do drzwi starej rezydencji, nie wie, że spotka tam diabła. Jest nim don Augusto – przystojny utracjusz, Casanova z hiszpańskiej prowincji. W upalnym słońcu Katalonii namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a nad okolicą rozpętuje się burza, jakiej nie widziano od lat.

Niewinność zagubiona w deszczu to wariacja na temat melodramatu – ckliwych schadzek, gorących nocy, ukrytych pragnień. Lekka lektura od mistrza słowa, który uwielbia puszczać oko do czytelnika.

Eduardo Mendoza (ur. 1943) – wybitny współczesny pisarz hiszpański. Autor między innymi Niezwykłej podróży Pomponiusza Flatusa, Lekkiej komedii oraz Trzech żywotów świętych. W Polsce najbardziej znany z niezrównanej trylogii detektywistycznej: Przygody fryzjera damskiego, Sekretu hiszpańskiej pensjonarki i Oliwkowego labiryntu.

Eduardo Mendoza
Niewinność zagubiona w deszczu
Tyt. oryg. El año del diluvio
Tłumaczenie: Zofia Wasitowa
Data premiery: 30 czerwca 2011 r.

Dodaj komentarz