• 2011-08-01

CRASH! na Sopockiej Scenie Off de BICZ

13 sierpnia 2011 r. Sopocka Scena Off de BICZ zaprasza wszystkich na spektakl Crash! w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca, w ramach Sopot Fringe Festiwal.

Crash! - fot. A. Sip

Crash! - fot. A. Sip

Sopot Fringe Festiwal będzie pierwszym tego typu festiwalem w Polsce, który odbędzie w przestrzeni miasta Sopotu. To formuła 24 godzinnego maratonu wydarzeń twórczych, który rozpocznie się i zakończy wielkim śniadaniem na trawie / piasku w bajecznej scenerii Zatoki Sztuki.

Crash! to performance choreografki Sopockiego Teatru Tańca Joanny Czajkowskiej i partnerującego jej Artura Aponowicza, perkusjonisty i aktora teatru ulicznego. Balansując na przecięciu zabawy i powagi, gry z widzem i dystansu, artyści wciągają publiczność w teatralną opowieść o życiu światowej sławy – Gwiazdy Baletu.

Joanna Czajkowska po raz kolejny metaforycznie opowiada o sobie samej, o losie tancerki, która rozkwita niczym egzotyczny kwiat pośrodku świata realnego i zderza się z zastaną rzeczywistością.

W dniu premiery akcja zaczęła się w otwartej przestrzeni publicznej na terenie Dworca PKP, a skończyła w jednym ze szklanych boksów w wewnątrz hali budynku, którym Gwiazda wybrała na swój apartament. Jednak każda kolejna prezentacja spektaklu odbywała się w skrajnie zróżnicowanych warunkach.

13 sierpnia 2011 r.
Sopot Fringe Festiwal
Sopot

Dodaj komentarz