• 2011-08-01

Wystawa malarstwa Barbary Hubert

Od 1 do 14 sierpnia 2011 r. w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie oglądać będzie można wystawę malarstwa Barbary Hubert.

Barbara Hubert (materiał udostępniony przez organizatora)

Barbara Hubert (materiał udostępniony przez organizatora)

Barbara Hubert urodziła się w 1974 roku. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Leszka Misiaka oraz Wydział Malarstwa nowojorskiego Arts League. Ma za sobą liczne wystawy w kraju i zagranicą, m.in. w Nowym Jorku, Filadelfii i Waszyngtonie. Barbara Hubert tak mówi o swoim malarstwie:

Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości, malować w ten sposób, by widz oglądając mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem – czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?

Obrazy olejne i gwasze prezentowane podczas wystawy to nadmorskie krajobrazy, przypominające pocztówki. Co odróżnia je od kartek wysyłanych z wakacji do znajomych? Człowiek. Dzieci bawiące się na plaży, rybacy czy spacerowicze  to wszystko co ożywia na pierwszy rzut oka statyczny obraz. Postaci ludzkie to jednak nie tylko sztafaż, ale sugestia narracji, opowieści, historii, które odbywają się gdzieś w drugim planie codzienności.

1 – 14 sierpnia 2011 r.
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Puławska 17
Warszawa

Dodaj komentarz