Spojrzenie wolności – multimedialny koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego

29 lipca o godz. 21.00 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się muzyczno-multimedialne widowisko Spojrzenie wolności.

Spojrzenie wolności to projekt organizowany w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jan A. P. Kaczmarek – znany polski kompozytor i zdobywca Oskara – przygotował z tej okazji niepowtarzalny spektakl muzyczny. W piątek, 29 lipca odbędzie się koncert połączony z prezentacjami multimedialnymi kronik i archiwalnych fotografii powstańczych, podczas którego usłyszeć będzie można światową premierę utworu Otwarte Okno.

Jan A.P. Kaczmarek tym samym chce ukazać wiarę w wolność, która przez 63 dni motywowała tysiące młodych Powstańców do walki przeciwko okupantowi.

Koncerty organizowane w Muzeum Powstania Warszawskiego na stałe wpisały się w pamięć mieszkańców stolicy. Zapraszaliśmy już wielu znamienitych artystów. Wierzę, że tegoroczny koncert z udziałem m.in. Jana A. P. Kaczmarka, laureata Oscara oraz Leszka Możdżera, wirtuoza i pianisty jazzowego, pozwoli mieszkańcom Warszawy w wyjątkowy sposób uczcić pamięć Powstańców Warszawskich

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Za fortepianem zasiądzie pianista Leszek Możdżer, wspierany przez Szymona Kaczmarka – DJ’a Oshowskiego. Artystom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Radiowa, której dyryguje Maciej Sztor.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej przedstawiony zostanie repertuar skomponowany przez Jana A. P. Kaczmarka specjalnie na 67. rocznicę. Następnie zagrane zostaną znane utwory kompozytora w nowych aranżacjach. Pojawią się fragmenty z oskarowej ścieżki dźwiękowej filmu Marzyciel, a także z Niewiernej, Passchandealle, Wojny i Pokoju oraz Hachico.

Dodatkową atrakcją będą wizualizacje z archiwalnych fotografii i kronik powstańczych Muzeum Powstania Warszawskiego wykonane specjalnie na tę okazję. Zostaną one przygotowane według wizji twórcy spektaklu – Jana A. P. Kaczmarka. Zwieńczeniem koncertu będzie natomiast wielka iluminacja Muzeum Powstania Warszawskiego i Parku Wolności.

29 lipca 2011 roku, godz. 21.00
Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79
00-844 Warszawa

Dodaj komentarz