• 2011-07-29

Miasta i ogrody Macieja Kuszeli

Od 1 do 26 sierpnia 2011 roku w godzinach 14:00–18:00 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie można oglądać wystawę Macieja Kuszeli pt. Miasta i Ogrody.

Maciej Kuszela, Ogród Zbyszka (z materiałów organizatora)

Maciej Kuszela, Ogród Zbyszka (z materiałów organizatora)

Te fantastyczne fotografie pochodzące z lat 1999–2010 przedstawiają przetworzony obraz miasta, bo jak mówi autor:

Spędzam w nich większość życia, ale nie lubię ich zgiełku, dlatego stosuję różne zabiegi, by przetworzyć je w moje miasta – z moich fotografii.

Ogrody, stanowiące drugi temat cyklu, są dla autora oazą, miejscem skupienia i refleksji. W swoich fotografiach Maciej Kuszela posługuje się powiększeniami o niezwykłej jakości, wykonanymi z negatywu w formacie minimum 8 x 10 cm i przy użyciu technologii polaroid.

Maciej Kuszela, Węgiel (z materiałów organizatora)

Maciej Kuszela, Węgiel (z materiałów organizatora)

Dodając do tego bardzo świadome korzystanie z obiektywów szerokokątnych i funkcji kamery wielkoformatowej, otrzymujemy w efekcie bardzo wysublimowane przestrzennie obrazy.

Maciej Kuszela, urodzony w 1956 roku w Dusznikach Zdroju, tworzy i pracuje w Poznaniu od 1981 roku. W latach 1983–1986 był fotoreporterem dla tygodnika Wprost i miesięcznika Nurt.

Jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, członkiem ZPAF od 1995 roku, autorem wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ważnych fotograficznych wystaw zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
00-277 Warszawa

Dodaj komentarz