• 2011-07-29

Aleksandra Marinina Obraz pośmiertny

27 lipca 2011 roku nakładem wydawnictwa W.A.B ukazała się książka Aleksandry Marininy Obraz pośmiertny.

Aleksandra Marinina, Obraz pośmiertny (z materiałów organizatora)

Aleksandra Marinina, Obraz pośmiertny (z materiałów organizatora)

Aleksandra Marinina na miejsce akcji swojej powieści ponownie wybrała Moskwę. Tym razem Nastia Kamieńska pracuje ramię w ramię z Jurą Korotkowem i Władisławem Stasowem, szefem ochrony wytwórni filmowej Syriusz.

Błogi spokój październikowej soboty niespodziewanie burzy wiadomość o zabójstwie Aliny Waznis, młodej, utalentowanej aktorki. Podejrzanych jest wielu, a co gorsza, wszystko wskazuje na to, że każdy z nich miał motyw.

Anastazja Kamieńska, korzystając z właściwych sobie metod pracy, odkrywa, że morderstwo oraz obraz ofiary zostały bardzo precyzyjnie wyreżyserowane.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania kto? i dlaczego? Nastia z niezwykłą skrupulatnością tworzy portret psychologiczny Aliny Waznis, posiłkując się informacjami zebranymi od osób z jej otoczenia.

Okazuje się, że aby dokładnie zrozumieć postępowanie i psychikę ofiary, należy się cofnąć do czasów jej dzieciństwa. Dzięki nieocenionej pomocy Korotkowa i Stasowa Nastia odkrywa mroczne sekrety Aliny…

Cykl powieści kryminalnych z major Kamieńską w roli głównej ma także w Polsce grono swoich fanów. Nic dziwnego, bowiem oprócz znakomicie skonstruowanej, inteligentnej intrygi autorka za każdym razem pokazuje nam autentyczny kawałek współczesnej Rosji.

Anna Jaszowska, Dziennik Bałtycki

Lektura kryminałów Marininy jest nie tylko podążaniem tropem mordercy, lecz także przechadzaniem się po stworzonym przez rosyjską pisarkę panoptikum niezwykle interesujących postaci.

Magdalena Wrona, literatura.netbird.pl

Aleksandra Marinina (ur. 1957) po studiach prawniczych pracowała w moskiewskiej milicji, gdzie zajmowała się badaniami w dziedzinie kryminologii.

W 1992 roku ukazała się jej pierwsza książka z cyklu powieści o major Anastazji Kamieńskiej.Sześć lat później Marinina odeszła z milicji i zajęła się pracą pisarską.

Do dziś jej książki – przetłumaczone na dwadzieścia trzy języki – wydano w ponad trzydziestu pięciu milionach egzemplarzy. Cykl o major Kamieńskiej doczekał się ekranizacji zrealizowanej przez rosyjską telewizję NTW.

Staraniem Wydawnictwa W.A.B. ukazało się do tej pory dziesięć kryminałów Marininej: Ukradziony sen (2004), Męskie gry (2004), Śmierć i trochę miłości (2005), Gra na cudzym boisku (2005), Złowroga pętla (2006), Kolacja z zabójcą (2007), Zabójca mimo woli (2008), Płotki giną pierwsze (2009), Czarna lista (2010) i Obraz pośmiertny (2011).

Aleksandra Marinina
Obraz posmiertny
Wydawnictwo W.A.B

Dodaj komentarz